Audiotech logo

KRK Rokit RP6 G3 – test Analogowa Dusza

Analogowa Dusza przetestowała monitory studyjne KRK Rokit RP6 G3 (trzeciej generacji). Czy KRK to jedne z najlepszych monitorów w tym przedziale cenowym? Poniżej trzy krótkie cytaty z testu:

„Pierwsze wrażenie wizualne: są fajnie i miło zaokrąglone, od razu po złapaniu za monitor podczas ustawienia poczułem coś pod spode, była to podstawka gumowa, która zabezpiecza monitorki aby nie przesuwały się po śliskich powierzchniach typu blaty czy biurka. Pomyślałem, że to bardzo dobre, bo wcześniejsze monity tego nie miały w standardzie i miałem sytuacje, że potrafiły się przemieszczać po blacie.To także świetne rozwiązanie pod katem izolacji głośnika od blatu ze względów akustycznych.”

„Gdy włączyłem na szybko kilka utworów to pierwsze wrażenie moje było ”Ohhh fuck” ale to daje po dole, przecież to zabija sąsiadów, ludzi którzy mają przyjemność mieszkać obok użytkowników monitorów Krk i nie chcę wiedzieć co przeżywają ludzie, którzy mają dużo wyższe modele. Ja mam KRK rokit 6 G3 i jestem w szoku. Mocno rzuciła mi się także góra.Monitory Krk Rokit 6 G3 maja to do siebie ze brzmią dobrze, bo w górze tej najwyższej mają dość sporo a nawet mnóstwo informacji dzięki czemu możemy kontrolować nasze haty  i wszytko w okolicach 15 khz. Delikatne podbicia korektorem są bardzo mocno słyszalne i to tak naprawdę dobrze. Żebyśmy mogli uzyskać klarowny mix potrzebujemy mieć niezachwianą przestrzeń stereo oraz dość mocno eksponującą górę, wtedy będziemy mogli nadać naszym mixom dużo powietrza.”

„Z lekką ręką mogę stwierdzić. że te monitory, w tej kategorii cenowej, nie mają sobie równych. Widać tu więcej zalet niż wad choć pierwsze wrażenie może zbić z tropu ale to kwestia tak naprawdę umiejętnego wykorzystania technologii przez firmę KRK jak również podanie nam tych możliwości za naprawdę nieduże pieniądze. Jeśli szukasz monitorów klarownych w dole i masz na to budżet w granicach 1700 złotych to Monitory KRK rokit 6 g3 sa idealnym wyborem zarówno dla amatorów jak i bardziej zaawansowanych realizatorów dźwięku. Myślę, że w pewny sposób można uznać te monitory za rewolucyjne w swojej klasie.”

Naszym zdaniem monitory wypadły bardzo pozytywnie, jednak aby mieć pełen obraz zachęcamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Tych monitorów KRK Rokit RP6 G3 (trzeciej generacji) nie ma już w sprzedaży, jednak jest dostępna ich nowa generacja, o której więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors