Audiotech logo

IsoAcoustics ISO-155 i ISO-PUCK mini – test Muzyk

Podstawki IsoAcoustics - ISO-155 oraz ISO Puck mini
IsoAcoustics ISO-155 i ISO-Puck

Grzegorz Bartczak z portalu Muzyk przetestował profesjonalne podstawki pod monitory Iso-155 oraz Iso Puck mini firmy IsoAcoustics. Podstawki zarządzają energią głośnika, aby zapewnić najlepszą możliwą wydajność. Jak to działa? Skuteczność izolacji wynika z kształtu, grubości, twardości i właściwości zastrzeżonego materiału izolacyjnego oraz sposobu, w jaki izolatory współpracują wraz z wewnętrzną wkładką do zarządzania wibracjami. Poniżej kilka cytatów z testu Grzegorza:

„Testowane statywy ISO-155, podobnie jak pozostałe modele z tej serii, pozwalają w szybki i łatwy sposób rozwiązać kilka problemów, z którymi borykać możemy się w studiu i to nie tylko domowym. Dzięki zaprojektowaniu ich w zgodzie z zasadami kryjącymi się pod skrótem PIF, pozwalają one umieścić monitory na odpowiedniej wysokości i we właściwej odległości od innych obiektów oraz ustawić je tak, by uzyskać jak najbardziej optymalny odsłuch. Do tego dochodzi izolacja od powierzchni i odpowiednie zarządzanie energią. Wszystko to składa się nie tylko na wygodę w ustawianiu odsłuchów w naszym studiu, ale w równym stopniu na komfort pracy i uzyskiwane rezultaty dzięki pozytywnemu wpływowi na dźwięk docierający do naszych uszu.”

Iso-155

„Dzięki zastosowaniu gumowych wkładów w „otworach montażowych” platform służących za górę i dół statywu ISO-155, metalowe łączniki osadzamy w nich z pewnym oporem, ale dzięki temu zapewniona jest ścisłość połączenia przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Izolatory te zaprojektowano tak, że od zewnątrz są to odpowiednio „nóżki” oraz podkładki na których umieszczamy monitory. Dzięki wklęsłej powierzchni stycznej mamy tu do czynienia z efektem „przyssawki” co wpływa pozytywnie nie tylko na stabilność całości, ale również wspomaga to odpowiednie przekazywanie energii.”

„Projekt i konstrukcja ISO-155 oraz pozostałych statywów z tej serii są bowiem tak przemyślane, opracowane i zrealizowane, aby zwiększać komfort pracy na różnych płaszczyznach. Gdy ustawimy monitory bezpośrednio na biurku, praca głośników nie pozostaje bez wpływu na powierzchnię, na której się one znajdują, co powoduje wzbudzanie jej i powstawanie interferencji. Co więcej, wibracje przenoszą się na inne powierzchnie, a do tego dochodzą wewnętrzne odbicia, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku.”

„ISO-155 i pozostałe statywy z tej serii skonstruowano tak, aby nie tylko izolować monitory od powierzchni (np. blatu biurka), ale także odpowiednio ukierunkowywać energię. Co niektórych może dziwić, są to statywy kierunkowe, co oznacza że muszą zostać ustawione w odpowiedni sposób. Przód złożonego statywu wyznacza logo na górnej platformie.”

 

Iso-Puck mini

„Iso-Puck mini to najmniejszy przedstawiciel serii obejmującej izolatory, które mogą być wykorzystywane nie tylko z monitorami studyjnymi czy subwooferami, ale także wzmacniaczami gitarowymi lub basowymi (lub zestawami głośnikowymi), sprzętem dla DJ’ów (gramofony, miksery) czy innym sprzętem muzycznym.”

„W tym przypadku mamy do czynienia z inną sytuacją niż w przypadku statywów ISO, gdyż jeden komplet obejmuje 8 równych podstawek (44 mm średnicy, 24 mm wysokości), które możemy podkładać pod sprzęt w różnej liczbie. Wszystko zależy od gabarytów i ciężaru, a jeden izolator ISO-PUCK mini charakteryzuje się udźwigiem 2.75 kg. Oznacza to, że w przypadku mniejszych monitorów mogą wystarczyć trzy takie podstawki, choć pewnie bezpieczniej użyć czterech.”

„W przypadku lekko amortyzujących podkładek ISO-PUCK mini (a także dwóch większych modeli) górna i dolna powierzchnia jest wykonana z gumy. Tak jak w statywach ISO powierzchnia ta jest wklęsła, dzięki czemu izolatory przysysają się łatwo do powierzchni (spód do blatu, góra do dolnej ścianki monitora). Mimo okrągłego kształtu te podstawki także są kierunkowe i tak jak statywy ISO należy je ustawiać kierując logo w naszą stronę. Ich konstrukcja jest tak przemyślana, aby przeciwdziałać ruchom poprzecznym i drganiom, zapewniając przy tym kontrolę energii i pozostawania w osi.”

Będzie ciężko o lepszą i bardziej rzetelną rekomendację! Według nas IsoAcoustics posiada najnowsze i jedne z najlepszych technologi w tym zakresie na rynku. Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat podstawek IsoAcoustics znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors