Audiotech logo

Focusrite Scarlett 2i2 Studio – ten zestaw to marzenie każdego początkującego muzyka – test dailyweb

Zestaw Focusrite Scarlett 2i2 Studio

Sebastian Łubik w teście opublikowanym na portalu dailyweb podzielił się swoimi wrażeniami, na temat zestawu plug’n’play Focusrite Scarlett 2i2 Studio. Jest to interfejs audio USB typu 2 wejścia/2 wyjścia z mikrofonem pojemnościowym i słuchawkami w zestawie. Z pewnością nie otrzymasz lepszego brzmienia i bardziej niezawodnego zestawu do nagrywania! Scarlett 2i2 Studio zapewnia wokalistom i songwriterom wszechstronne i proste w użyciu rozwiązanie. Poniżej kilka krótkich cytatów z testu Sebastiana:

„Pierwszą gwiazdą zestawu są słuchawki HP60 MKIII, są one bardzo wygodne – przewód wychodzi tylko z jednej słuchawki. Nie doszukałem się informacji, z czego wykończone są muszle, ale to raczej nie jest eko-skóra, bo wygląda jakościowo dużo lepiej i jest bardzo komfortowa w dotyku, pada więc podejrzenie na prawdziwe, skórzane wykończenie, ale to do potwierdzenia z producentem. Słuchawki mają metalowy pałąk z 5-stopniową regulacją, a także same muszle mają niewielki poziomy zakres ruchu, by jeszcze wygodniej leżały na głowie. W trakcie naszych nagrywek podcastu, które z reguły mieściły się w okolicach godziny, komfort odsłuchu był ogromny, jakość satysfakcjonująca, bez zarzutów i co najważniejsze, mając słuchawki na uszach i okulary na nosie w tym samym czasie, nie było żadnego dyskomfortu naciskania na ucho, a to istotne dla wszystkich okularników.”

„W zestawie kolejną gwiazdą jest oczywiście mikrofon CM25 MkIII. Jest on niewielkich rozmiarów, bo ma 149mm wysokości i około 45mm w szerokości. Nie ma znaczenia, czy będziecie go trzymali na statywie biurkowym, czy jak w moim wypadku, zamontowany do ramienia, będzie wyglądał naprawdę dobrze. Jeśli chodzi o jakość rejestrowanego dźwięku, to jest to solidne rozwiązanie i z pewnością w pełni satysfakcjonujące dla początkujących użytkowników, ba, będzie brzmiał lepiej niż większość produkcji na usb do kilkuset PLN.”

„Sercem zestawu jest oczywiście sam interfejs Focusrite Scarlett 2i2, dzięki któremu cała magia rejestracji dźwięku jest realizowana. Wbrew pozorom obsługa tego urządzenia jest banalnie prosta, trzeba tylko zauważyć prawidłowość i podział w interfejsie samego urządzenia. Mamy przede wszystkim dwa wejścia mikrofonowe XLR, które pozwalają rejestrować dwa niezależne źródła (w przeciwieństwie do modelu Solo).”

„Świetny i wygodny sposób do rejestracji podcastów, rejestracji dialogów (jeśli dołączymy drugi mikrofon), ale przede wszystkim do nagrywania dźwięku i oczywiście wokalu. Prosta obsługa, działanie plug’n’play i co najważniejsze, brak konieczności dopasowywania urządzeń, bo całość mamy w kartonie od producenta. A gdy będziecie chcieli z czasem rozbudować Wasz zestaw, to nie ma najmniejszego problemu.”

Jak zestaw Focusrite Scarlett 2i2 Studio wypadł w teście Sebastiana? Według nas bardzo pozytywnie! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej! Zapraszamy również do zapoznania się, z pierwszymi wrażeniami Sebastiana, na temat zestawu Scarlett 2i2 Studio, można to zrobić klikając tutaj

Więcej informacji na temat zestawu Focusrite Scarlett 2i2 Studio znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors