Audiotech logo

Focusrite Scarlett 2i2 2Gen – test Estrada i Studio

Interfejs audio Focusrite Scarlett 2i2 2Gen

Tomasz Wróblewski w recenzji opublikowanej na portalu Estrada i Studio podzielił się swoimi wrażeniami, na temat interfejsu audio Focusrite Scarlett 2i2 2Gen. Focusrite demoluje rynek w tym przedziale cenowym? Poniżej trzy krótkie cytaty z tetstu Tomka:

 „W Scarlett 2i2 wszystko jest ładne, solidne i dobrze przemyślane. Jest on dostępny także w pakiecie ze słuchawkami i mikrofonem, więc jeśli ktoś będzie chciał zacząć zupełnie od zera, to taki zestaw będzie rozwiązaniem optymalnym cenowo i jakościowo. Podane przez producenta parametry dynamiki i szumowe są nieco zbyt optymistyczne, ale zarówno z harmonicznymi, jak i szumami poruszamy się na przyzwoitym za te pieniądze poziomie 95–100 dB odstępu od sygnału nominalnego.”

„Zakup Scarlett 2i2 do pracy w domowym studiu, wykorzystania na koncertach, podczas nagrań w terenie czy do wszelkiego typu innych prac wymagających podłączenia dwóch źródeł sygnału i systemu odsłuchowego, to z całą pewnością dobra inwestycja. Nowa seria Scarlett w zasadzie wyznacza kierunek rozwoju tego typu urządzeń. Nie ma w nim wirtualnego panelu, a wszystko ustawia się ręcznie, co wielu osobom zdecydowanie bardziej odpowiada niż dokonywanie konfiguracji z poziomu komputera. Interfejs jest stabilny, oferuje wysokie, jak na tę klasę sprzętu, parametry, a do jego wykonania i funkcjonalności nie można mieć żadnych zastrzeżeń.”

„Pozycja firmy Focusrite jako lidera w tym segmencie produktów wydaje się więc, póki co, niezagrożona. Ale konkurencja nie śpi i już wkrótce możemy się spodziewać kolejnych nowości wśród tego rodzaju interfejsów. Zanim to jednak nastąpi, Focusrite Scarlett 2i2 2Gen otrzymuje zasłużony znak Nasz Typ i jestem więcej niż pewny, że przez najbliższe lata będzie to jedno z najchętniej kupowanych urządzeń audio do współpracy z komputerem. „

Będzie ciężko o lepszą i bardziej rzetelną rekomendację! Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Możecie to zrobić klikając w przycisk poniżej!

 

 

Tych interfejsów nie ma już w sprzedaży, jednak jest dostępna ich nowsza wersja na temat której więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors