Audiotech logo

Focusrite Forte – test E-Muzyk.eu

Focusrite Forte test

Paweł Górniak na łamach portalu E-Muzyk.eu podzielił się wrażeniami na temat testowanych przez niego interfejsu audio Focusrite Forte. Kompaktowość Forte zachwyca, parametry pchają nam uśmiech na usta… Poniżej dwa krótkie cytaty z testu Pawła:

„Jeśli chodzi o najważniejszy aspekt każdej karty muzycznej, czyli jakość dźwięku, w przypadku Forte nie zawodzi ona nas w żadnym momencie. Odtwarzany dźwięk jest klarowny, pełen detali, ale przy tym nie jest „suchy”. Bardzo dobrze jest zrealizowana lokalizacja stereo. Również jakość użytych przedwzmacniaczy jest najwyższej klasy – są sygnowane logiem RedNet. Na stronie producenta możemy przeczytać, że Focusrite Forte jest kontynuacją obsesji brzmienia, które zapoczątkowało się przy tworzeniu konsolety Focusrite Forte stworzonej przez Rupert’a Neve dla Air Studios w latach 80′ od której – według producenta – Forte wzięło swoją nazwę. Wszystko pracuje więc na najwyżej klasy podzespołach stworzonych z pasją i doświadczeniem. Marketingowy banał, prawda? Ale ma odzwierciedlenie w brzmieniu. Preampy nie szumią, doskonale przenoszą dynamikę, niuanse, są czułe na transjenty, mają ładny dół pasma. Można się zżymać, że Phantom jest dostępny jedynie przy podłączonym zasilaczu zewnętrznym – odpada nam więc możliwość nagrywania w terenie. Niemniej dzięki temu preampy mają odpowiednią ilość „prądu”, by przetwarzać szerokie spektrum dynamiki.”

„Focusrite Forte jest świetną kartą w rozsądnym przedziale cenowym. Zarówno jakość podzespołów jak i wykonanie jest najwyższej klasy i cieszy tak samo oko posiadacza, jak i ucho. Bardzo fajną i niespotkaną przeze mnie jeszcze funkcjonalnością jest możliwość sterowania oprogramowaniem DAW za pomocą pokładowej gałki, co nieraz przyspieszy nam pracę, usprawni pracę nad sesją i pozwoli zająć wreszcie lewą rękę która zazwyczaj tylko leżała sobie na stole i czekała aż będzie mogła wreszcie wspomóc standardową pracę myszką. Dodatkowo otrzymujemy świetnie wykonane oprogramowanie do sterowania urządzeniem, które jest dostępne na Mac oraz Windows oraz duet dwóch bardzo dobrych wtyczek kompresora i korektora z serii Focusrite Midnight – w sam raz na start. Osiągi wewnętrzne karty oraz parametry jakościowe też będą w stanie sprostać najbardziej wyśrubowanym wymaganiom potencjalnych użytkowników. Jeśli ilość wejść (2) oraz wyjść (2 stereo) jest dla was odpowiednia, jeśli nie gracie na zestawie perkusyjnym i nie potrzebujecie nagrywać naraz sygnału z 10 mikrofonów Focusrite Forte jest rewelacyjnym rozwiązaniem za rozsądną cenę, ze świetnym designem i w bardzo kompaktowej wersji, którą śmiało możecie zabrać w podróż, do kolegi na jam session oraz wszędzie tam, gdzie potrzebujecie wyśmienitej jakości dźwięku.”

Świetna recenzja Pawła, Focusrite Forte wypadł w niej naprawdę okej, szkoda tylko że obecnie jedyne miejsce w którym znajdziemy Forte to muzeum…Zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Tych interfejsów nie ma już w sprzedaży, jednak są dostępne nowe interfejsy od Focusrite, o których więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors