Audiotech logo

elysia xpressor – test InfoMusic.pl

Kompresor brzmieniowy elysia xpressor

Dawid Gorgolewski z portalu InfoMusic.pl przetestował  analogowy kompresor do miksowania i masteringu elysia xpressor. Jest to profesjonalny kompresor oferujący szerokie i głębokie stereo, lepszą reprodukcję szczegółów i krystalicznie czysty dźwięk. Poniżej kilka krótkich cyatatów z testu Dawida:

„xpressor to kompresor dość przeźroczysty brzmieniowo. Kontroluje dynamikę znakomicie i czuje się, że mamy do czynienia z urządzeniem wyższej klasy. Gdy potrzebujemy wprowadzić jakiś charakter do brzmienia, zawsze możemy użyć przycisku Warm Mode, który jednak dość delikatnie koloryzuje sygnał.”

„xpressor sprawdził się zarówno przy kompresji pojedynczych sygnałów a także jako bus kompresor i kompresor do masteringu. W przypadku pojedynczych sygnałów, świetnie osadzał w miksie gitary akustyczne, wokal, bas, a także uwypuklał atak instrumentów perkusyjnych. Z powodzeniem można go stosować przy nagrywaniu sygnałów takich jak gitara basowa, wokal i inne. Urządzenie zapanuje nad dynamiką, nie zmieniając przy tym charakteru brzmieniowego ścieżek. Na grupach podobało mi się w jaki sposób traktował całe bębny. Można na nim wykręcić bardzo potężne brzmienie perkusji.”

„elysia xpressor to porządny sprzęt, wart pieniędzy jakie trzeba za niego zapłacić. Powiem więcej, tej klasy urządzenie mogłoby być nawet droższe. Ma kilka funkcji pochodzących od większych braci typu Mpressor czy Alpha compressor, przy czym należy pamiętać że xpressor kosztuje „tylko” nieco ponad 5000zł. Czyli około czterokrotnie taniej od Mpressora  i ośmiokrotnie od Alpha compressora! Funkcje te sprawiają, że można go wykorzystać do kreatywnego kreowania brzmienia.

Jeśli więc potrzebujesz transparentnego kompresora wysokiej klasy za stosunkowo niewielkie pieniądze, który dodatkowo ma kilka funkcji pozwalających go użyć w sposób bardzo kreatywny, xpressor będzie doskonałym wyborem. Jeśli natomiast potrzebujesz kompresora o mocnym charakterze brzmieniowym – niekoniecznie. W tym drugim wypadku pamiętaj jednak, że zawsze warto mieć w studio jeden kompresor transparentny. Będzie on bardziej uniwersalny.”

Jak elysia wypadła w teście? Według nas naprawdę bardzo dobrze! Jednak aby mieć pełny obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem! Można to zrobić klikajaąc przycisk poniżej!

 Niestety tego produktu nie ma już w sprzedaży, jednak zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami firmy elysia!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors