Audiotech logo

elysia xfilter 500 – test InfoMusic.pl

Korektor stereo elysia xfilter 500

Marcin Kajtek Makowiec z portalu InfoMusic.pl przetestował czteropasmowy korektor elysia xfilter 500. Jest to profesjonalny 4-pasmowy moduł analogowego equalizera stereo z opcją sterowania jednym zestawem kontrolerów dla obu sygnałów. Poniżej trzy krótkie cytaty z testu Marcina:

„Na sumie gitar elektrycznych gdzie problemem był nagrany dudniący dół oraz brak „ataku w górze” elysia poradziła sobie świetnie. Wokale po rozjaśnieniu, nie sprawiały wrażenia cienkich i jadowitych, elysia posiada bardzo łagodną i muzyczną górę więc ten problem nie istniał. Na sumie miksu użyłem opcji „Passive Massage”, lecz nie do końca byłem zadowolony z efektu przez to, że fabrycznie tnie on 20khz i zamyka zamiast otwierać nagranie.”

„Lepsze efekty zyskałem ustawiając te wartości ręcznie i dodając tej góry, by dodać powietrza. Korektor świetnie sprawdza się w rzeczach delikatnych, tam gdzie zaczynamy radykalnie ciąć lub dodawać dźwięk zaczyna robić się „plastikowy” oraz ma się wrażenie używania pluginu, a nie analogowego urządzenia. Lecz jeśli chcemy do maxymalnie 6 dB rozjaśnić jakiś instrument, lub skorygować jego dół/środek – zadanie to zostanie wykonane idealnie.”

„Jakie są wady tego urządzenia? To, że jest ono bezpłciowe. Tak jak korektory firmy API, SSL mają swój charakter – Elysia tego nie ma. Czy każdemu tego będzie brakować? Nie do końca. Do pewnych aplikacji uważam, że jest to urządzenie idealne – delikatne, lecz jeśli oczekujemy, by korektor nie tylko służył do kontroli pasma, ale również do dodawania „tego czegoś” to nie tędy droga.”

„Druga sprawa to stosunek jakości do ceny – GENIALNE! Nie ma drugiego takiego korektowa, który w tej cenie oferowałby tak wiele. Za połowę ceny wielu produktów mono dostajemy stereo. Szczerze polecam wszystkim szukającym tanich efektywnych korektorów do swoich „ramek”, ta Elysia już u nas zostanie.”

Bardzo dokładna, profesjonalna oraz rzetelna recenzja Marcina, jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat korektora elysia xfilter 500 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors