Audiotech logo

elysia mpressor plugin – recenzja InfoMusic.pl

Wtyczka plug-in emulacja - elysia mpressor

Marcin Warnke z portalu InfoMusic.pl przetestował wtyczkę soft reprezentującą analogowy kompresor studyjny elysia mpressor. Poza klasycznymi funkcjami kompresji przy trackingu ścieżek, ulubioną domeną mpressora jest kompresja „groove” z rewelacyjnymi efektami rytmiczno-dynamicznymi i barwowymi, nie do osiągnięcia na żadnym innym kompresorze. Poniżej kilka krótkich cytatów z testy Marcina:

„Wersja sprzętowa Mpressora znalazła swoje miejsce w największych studiach nagraniowych. Niestety ze względu na cenę jest raczej niedostępna dla każdego. Rozwiązaniem tego problemu było stworzenie wtyczki soft we współpracy z deweloperem oprogramowania Brainworx, która reprezentuje wartości swego starszego brata w świecie dźwięku wirtualnego. Dzięki temu każdy może zasilić swój arsenał produkcyjny o to cacko.”

„Stosując kompresory innych producentów można uzyskiwać świetne rezultaty foniczne, jednak możliwości edycyjne często ograniczone są przez wąski zakres ich możliwości. Mpressor jest przeciwieństwem poprzedniego zdania. Dodanie tak zwanej ujemnej kompresji w parametrach ratio i treshold umożliwia modelowanie zarówno dynamiki, jak i wartości tonalnych dźwięku, a to stawia konkurencję w niekomfortowej sytuacji, gdyż nadszedł czas rozwoju i przebudowy sprawdzonych metod.”

„Nie ma dźwięku i instrumentu, z którym Mpressor nie poradzi sobie. Nawet z najbardziej przeciętnego dźwięku jest w stanie wyeksponować te wartości, które pierwotnie były nieobecne, czy raczej niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Wpływają na to przede wszystkim parametry jednostki, które świadczą o jej unikatowości – Anti Log oraz Auto Fast. Pierwszy dodaje algorytmiczny kształt do czasu zwolnienia dźwięku – release. Zwykle przebiega to w sposób liniowy, co pozwala na uzyskiwanie naturalnie brzmiących rezultatów. Mpressor wprowadza rewolucyjne rozwiązanie do dotychczasowej formuły. Eksponuje to, co dotychczas było unaturalniane. Dzięki temu wiele elementów dźwięku po prostu ożywa. Pojawia się zauważalna ambiencja i przestrzeń. Anti Log dba przede wszystkim o to, by ścieżkom dźwiękowym dodawać kopa i energii.”

„Mpressor to jednostka rewolucyjna, oferująca mnóstwo nowych możliwości w dziedzinie kreatywnej kompresji. Każdy, kto interesuje się dźwiękiem, realizacją i produkcją powinien sięgnąć po ten produkt by przekonać się o jego zaletach i możliwościach. Mogę śmiało powiedzieć, że Elysia staje się potentatem w dziedzinie procesorów dynamicznych na rynku. Jej produkty nie tylko świetnie radzą sobie z dźwiękiem, jego barwą i dynamiką, ale co najważniejsze wnoszą nowe rozwiązania i możliwości, dzięki czemu różnica w jakości produktów analogowych a wirtualnych zaczyna się zmniejszać. Z całą pewnością Mpressor będzie wykorzystywany przez profesjonalistów w największych studiach. Polecam go także amatorom. Dlaczego? Dlatego, że z Mpressorem bliżej Wam do świata profesjonalnego! Wystarczy opanować jego możliwości i parametry, a rezultaty pojawia sie same. Jest to nie tylko kompresor, ale także narzędzie, które zcałą pewnością można wykorzystywać w masteringu.”

„Mpressor oferuje jakość dźwięku na najwyższym poziomie. Jest niespotykanie muzykalnym procesorem, dzięki któremu będziecie w stanie tchnąć nowa energię, na przykład w zapomniane produkcje, ale przede wszystkim w Wasze przyszłe projekty. Po krótkim czasie z Mpressorem, każdy użytkownik przyłapie się na tym, że zaczął go używać codziennie, w każdej produkcji.”

Bardzo dokładna, profesjonalna, oraz rzetelna recenzja Tomka, jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat elysia mpressor znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors