Audiotech logo

elysia Alpha plug-in – test InfoMusic.pl

Marcin Warnke w teście opublikowanym na portalu InfoMusic.pl podzielił się swoimi wrażeniami, na temat testowanego przez niego kompresora elysia Alpha w wersji plugin. Jest to najbardziej zaawansowany, najwyższej możliwej klasy masteringowym narzędziem do obróbki dynamicznej nagrań. Poniżej kilka cytatów z testu:

„Jakiś czas temu miałem okazję używać wersji hardware`owej kompresora Alpha. Jest to jeden z najlepszych procesorów dynamicznych, jakie kiedykolwiek obsługiwałem. Jego jedyną wadą jest cena, która oscyluje w granicach 30 tysięcy zł! Zatem do tej pory kompresor był dostępny jedynie dla wybranych użytkowników, których stać było na zakup tej jednostki.”

„Alpha jest wysokiej klasy narzędziem przeznaczonym do kompresowania dźwięku, a także do masteringu. Efekty uzyskane dzięki Alpha Mix oraz Alpha Master nie zawiodły mnie. Wprawdzie ten kompresor nie przebija jakościowo wersji hardware, jednak ma do zaoferowania tyle, co mało jaka wtyczka obecna na rynku. Z całą pewnością umiejscowię ten produkt na górnej półce jeśli chodzi o procesory dźwiękowe. Jego brzmienie jest na prawdę wyjątkowe, surowe, a zarazem ciepłe i w stu procentach charakterystyczne.”

„Tak, jak wspomniałem wcześniej, jest to jednostka przeznaczona dla tych, którzy wiedzą co robią i wiedzą co chcą osiągnąć. Jeśli jesteś nowicjuszem, chwyć za książkę, a dopiero potem pomyśl o zakupie tego kompresora. Jeśli szukacie rozwiązania do masteringu, to jest właśnie to. Jest to dla mnie aktualnie najlepszy plugin-kompresor przeznaczony do masteringu na rynku. Zalecam używanie go za pomocą busów, co pozwoli zaoszczędzić CPU dla innych jednostek.”

„Jeśli chodzi o braki i minusy, znalazłem ich kilka i szczerze wierzę, że inżynierowie z Elysia wypracują lepsze rozwiązanie dla tych kilku niedociągnięć. Są to: zbyt niska wartość ratio, brak kontrolki auto-gain, co utrudnia kontrolowanie balansu między kanałami podczas pracy w trybie MS oraz parametr Soft Clip, który w moim mniemaniu mógł by być bardziej elastyczny oraz umożliwiać produkcję ostrzejszych efektów “distortion”.”

Będzie ciężko o bardziej dokładną, sumienną oraz specjalistyczną recenzje. Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat testowanego urządzenia znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors