Audiotech logo

Czy sprzęt analogowy ma sens? Test LANG PEQ-2 w Nebula Studio

Lang PEQ-2 to reedycja legendarnego korektora pasywnego z lat 60. ubiegłego wieku.

Lang PEQ-2 jest wynikiem szeroko zakrojonych badań i inżynierii Heritage Audio. Ma tę samą unikalną konstrukcję Western Electric, co słynny Pultec EQP-1A, ale z 26 punktami częstotliwości i ostrzejszą, bardziej zwartą odpowiedzią. Co więcej, PEQ-2 zawiera więcej częstotliwości do wyboru pomiędzy przy potencjometrach podbicia i podcięcia danego pasma. Podbicie High Peak obejmuje również zwiększenie częstotliwości o opcję 20 kHz, aby jeszcze bardziej otworzyć ustawiany dźwięk.

PEQ-2 posiada nie tylko regulację podbicia i redukcji niskich tonów, jak również regulację redukcji oraz podbicia wysokich tonów z całkowicie zmiennym ustawieniem Q (szerokości pasma) w zakresie od Sharp do Broad, aby zaspokoić wszystkie potrzeby. Co więcej, zakres Boost zmienia się w zależności od wybranej szerokości pasma, aby zapewnić bardzo płynną i realistyczną reakcję przez cały czas.

Maciek Karbowski z Nebula Studio sprawdził jak brzmi nowa wersja PEQ-2 na wielu źródłach – od pojedynczych bębnów przez gitary, aż do wokali. I wszystko możecie posłuchać sami i sprawdzić jakie ma możliwości nowy LANG.

Więcej informacji na temat korektora LANG PEQ-2 możesz znaleźć klikając poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors