Teenage Engineering to szwedzka firma założona w 2005 roku przez Jespera Kouthoofda, Davida Erikssona, Jensa Rudberga i Davida Möllerstedta z siedzibą w Sztokholmie. Charakteryzują się oryginalnym i nietypowym podejściem przy tworzeniu produktów do tworzenia muzyki. Ich design i funkcjonalność niewątpliwie zwracają na siebie uwagę, dając ogromną radość z tworzenia muzyki i uwalniając ogromne pokłady inspiracji. Firma zza Bałtyku zdobyła wiele nagród i przykłada wielką wagę do tego, aby ich produkty były kompletne. Zarówno pod względem funkcjonalności i wysokiej jakości audio, jak i w kwestii estetycznej są one bez wątpienia godne uwagi. Podejście Teenage zaowocowało wieloma nagrodami.

W portfolio firmy znajdziemy wiele różnych produktów od prostych syntezatorów, przez syntezatory modularne po złożone produkty do syntezy, tworzenia muzyki, kontroli wizualizacji i multimediów. Sprawdźcie co i jak!

POCKET OPERATORY

Pocket Operator to seria małych, kieszonkowych syntezatorów, które skradły serca wielu syntezatorowych maniaków. Jednak niech ich niewielki rozmiar cię nie zwiedzie, ponieważ są bardzo funkcjonalne i potrafią naprawdę potężnie zabrzmieć! Każdy Pocket Operator udostępnia indywidualne dla siebie brzmienia i specyficzne funkcje, jednak ogólna funkcjonalność i filozofia pracy jest zbliżona we wszystkich modelach, co powoduje że korzystanie z całej serii jest bardzo intuicyjne! W skład serii wchodzą:

PO-12

Syntezator Lo-Fi Teenage Engineering Po-12 Rhythm to mini maszyna perkusyjna, która udostępnia proste brzmienia perkusjonaliów.

PO-14

Teenage Engineering PO-14 SUB to kompaktowy syntezator basowy, który potrafi zatrząść ziemią. Udostępnia różne basowe brzmienia i efekty.

PO-16

Teenage Engineering PO-16 Factory to kieszonkowy syntezator leadowy, udostępniający idealne brzmienia pod różnego rodzaju melodie.

PO-20

Teenage Engineering Po-20 Arcade to Pocket Operator, który udostępnia brzmienia chiptune’owe niczym z arcade’owych gier!

PO-24

Syntezator Teenage Engineering PO-24 Office to Pocket Operator, który oddaje w ręce użytkownika niecodzienne 8-bitowe brzmienia, które można znaleźć w biurze.

PO-28

Teenage Engineering PO-28 Robot, to z kolei kieszonkowy synth, który sprawdzi się świetnie w odgrywaniu melodii i progresji.

PO-32

Teenage Engineering PO-32 Tonic to syntezator perkusyjny, który wznosi kreowanie perkusjonaliów na wyższy poziom. Współpracuje z wtyczką Microtonic!

PO-33

Teenage Engineering PO-33 K.O! to mały i użyteczny sampler, którego wielu pokochało. Pozwala samplować za pomocą wejścia audio lub wbudowanego mikrofonu i można zrobić z jego pomocą naprawdę wiele!

PO-35

Teenage Engineering PO-35 Speak to członek rodziny Pocket Operator, który jest swoistym syntezatorem mowy i vocoderem. Z pomocą wbudowanego mikrofonu i efektów można zdziałać naprawdę kreatywne rzeczy!

Jeżeli chcesz zadbać o swojego Pocket Operatora, możesz zapewnić mu dodatkową ochronę pod postacią dedykowanego case’a ochronnego, lub szybki na ekran 🙂

A czy wiesz, że Pocket Operatory można ze sobą synchronizować? Dzięki kabelkom mini jack- mini jack możesz stworzyć swoją mini orkiestrę! Możesz także kupić specjalnie przygotowane kable synchronizacyjne od Teenage Engineering!

Teenage Engineering Pocket Operator Modular!

Teenage Engineering przedstawia 3 specjalnie przygotowane obudowy i moduły, stworzone z myślą o samodzielnym wykonaniu, które pozwolą każdemu eksplorować i czerpać radość z syntezy modularnej! Całość powoduje, że człowiek powraca do dzieciństwa jakby siedział nad instrukcją i klockami LEGO, a efekt finalny zatrzęsie głośnikiem i wykreuje szeroki uśmiech na twarzy! Oto trzy zestawy, które zawierają wszystko co potrzeba, aby rozpocząć modularną przygodę:

POM-16

POM-16 – jest to klawiatura z 16 klawiszami z indywidualnymi opcjami dostrajania oraz wbudowanym programowalnym sekwencerem. Całość opakowana jest w stylowej, aluminiowej obudowie. Ta jednostka została zaprojektowana do wysyłania sygnałów cv, gate, midi oraz sync do kontroli systemu POM-400 lub innych syntezatorów. Sama z siebie nie wydaje dźwięków. Przechowuje do 64 patternów. Całość funkcjonuje na bateriach. Możliwość dokupienia opcjonalnego zasilacza.

POM-170

POM-170 – monofoniczny syntezator analogowy z programowalnym sekwencerem. Całość umieszczona jest w stylowej aluminiowej obudowie z klawiaturą oscylatorem, filtrem, obwiednią, lfo, vca, głośnikiem i modułem zasilającym. Do tego 8 patch kabli! Całość funkcjonuje na bateriach. Możliwość dokupienia opcjonalnego zasilacza.

POM-400

POM-400 – flagowy przedstawiciel modularnej rodziny. Pełny syntezator modularny z naturalnym, analogowym, ciepłym brzmieniem. W zestawie 3 oscylatory, generator szumu, randomizator, 2 obwiednie, 2 vca, lfo, filter, mikser, głośnik, moduł zasilający. Całość została umieszczona w stylowej aluminiowej obudowie. Łącznie 16 modułów i 15 patch kabli! Całość funkcjonuje na bateriach. Możliwość dokupienia opcjonalnego zasilacza.

Wszystkie zestawy złożone są z niezbędnych części, których potrzebujesz aby zbudować swój własny system modularny. Zacznij od metalowej obudowy. Części obudowy są płaskie, a więc będziesz musiał je odpowiednio nagiąć. Kiedy obudowa będzie gotowa, musisz wmontować odpowiednie moduły, podłączyć kable i sfinalizować całość poprzez pokrętła i gumowe podstawki. Nie martw się, zestaw zawiera również rewelacyjnie przygotowaną kolorową instrukcję, z konkretnymi krokami co i jak, a wszystko przypomina instrukcję do klocków LEGO – świetna zabawa gwarantowana! 🙂

Teenage Engineering poszli na kompromis ze wszystkim, z wyjątkiem jakości dźwięku. Wszystkie moduły zostały zaprojektowane przy użyciu wysokiej jakości komponentów i przy przemyślanej konstrukcji obwodów. Są wyposażone w antystatyczną ochronę i dostarczane w estetycznym, kartonowym pudełku.

WIĘCEJ INFORMACJI O KONKRETNYCH MODELACH:

Teenage Engineering OP-Z

SYNTEZATOR, SEKWENCER, SAMPLER, GROOVEBOX

Syntezator Teenage Engineering OP-Z to urządzenie na miarę legendy OP-1. To nie tylko syntezator, lecz także sekwencer, sampler i groovebox w jednym! Urządzenie, które zaskoczy wszystkich jeszcze bardziej. Jest wielkości pilota do telewizora, dwa razy mniejszy od poprzednika, lecz charakteryzuje się potężnymi możliwościami. OP-Z oparto na zaawansowanym sekwencerze, jednak to nie tylko narzędzie do komponowania. „Z” oznacza trzeci wymiar, głębię oraz kreatywność związaną z tworzeniem muzyki.  Od teraz możliwym będzie sekwencjonowanie nie tylko audio, lecz także video, wizualizacji, zdjęć i świateł po DMX. Bez wątpienia to maszyna wprost ze snów!

STEP COMPONENTS

Oparty o potężny sekwencer (z 16 indywidualnymi ścieżkami) syntezator, sampler i groovebox w jednym, pozwala programować sekwencje różniące się podziałem czasowym oraz długością. Ponadto interesującą opcją jest dodanie zmian na każdym z 16 kroków skomponowanej lini melodyjnej. Funkcja nazywana jest przez TE jako „step components”. Najlepiej wyobrazić sobie te możliwości jako layering sekwencji. Jedna to oryginał, a druga to jej kopia, która niesie za sobą wariacje w każdym kroku. Może dotyczyć podziału czasowego, kierunku i wielu innych. Mamy do wyboru 14 takich „step components”, które podzielono na grupy: triggers, wariacje nutowe i specjalne. Co więcej, każdy z nich posiada 10 wartości dotyczących zachowania. W rezultacie mamy do wyboru 140 różnych sposobów na wprowadzenie zmiany w pojedynczym kroku!

BYOS (Bring Your Own Screen)

Bring your own screen to nowy koncept szwedzkiego producenta. Polega na stworzeniu struktury, dzięki której OP-Z bezproblemowo będzie łączył się z ekranami smartfonów lub tabletów. Jeśli każdy ma już swój ekran w postaci nowego telefonu, to po co wbudowywać go w syntezator? Dlatego dzięki tej technologii możliwym będzie uzyskanie dostępu do ciekawych opcji OP-Z oraz manipulacji wizualnych. Zgraj swoje zdjęcia lub video z biblioteki telefonu przez wifi do appki OP-Z, nałóż na nie różne efekty, stwórz z nich zaawansowane sekwencje i ciesz się swoimi oryginalnymi wizualizacjami podczas swoich występów!

INTEGRACJA 3D

Co więcej, TE nawiązało bliską współpracę z Keijjiro Takahashim, który jest twórcą silnika do gier Unity oraz zajmuje się VJ-ingiem. Efektem wspólnych działań było dostosowanie OP-Z do współpracy z wymiarem 3D, którego specjalistą jest Japończyk. Dlatego też dzięki staraniom obu stron OP-Z stał się narzędziem nie tylko muzycznym, lecz także wizualnym, co oznacza pełną integrację z Unity i tworzenie spersonalizowanego obrazu 3D w czasie rzeczywistym podczas grania na żywo. Czego chcieć więcej…? Jedynie więcej informacji, które znajdziecie >>>TUTAJ!<<<

Rozszerz możliwości OP-Z

Teenage Engineering M-1 to składane słuchawki z odpinanym i wbudowanym mikrofonem, stworzone z myślą o OP-Z! Można łączyć ze sobą kilka par i dzielić się twórczością!

Teenage Engineering Rumble to haptyczny subwoofer, który wykorzystuje wysokiej jakości technologię psychoakustyczną. Pozwala to na głębsze doznania muzyczne, a dokładniej rzecz biorąc na poczucie niskich częstotliwości.

Teenage Engineering oplab to dodatkowy moduł rozszerzeniowy do multimedialnego syntezatora OP-Z, który udostępnia dodatkowe gniazda połączeniowe jak CV, czy MIDI.

Teenage Engineering OP-1

SYNTEZATOR, SAMPLER, RADIO FM, KONTROLER MIDI

Syntezator Teenage Engineering OP-1 to przenośny sampler i kontroler MIDI w jednym. Co więcej, udostępnia użytkownikom wbudowane radio FM i sensor G-force, dzięki któremu można płynnie kontrolować efekty dźwiękowe poprzez przechylanie urządzenia. Jego modularna architektura daje nieskończone możliwości kreowania dźwięku bez zbędnych komplikacji. Kompaktowa konstrukcja i intuicyjny fizyczny interfejs sprawiają, że będziesz mógł tworzysz muzykę, czerpiąc z tego ogromną radość!

SYNTEZA DŹWIĘKU

OP-1 posiada 10 silników syntezy, sampler, osiem wysokiej jakości efektów i multi-routowalnych LFO, więc jeśli chodzi o kreatywność lub znalezienie odpowiedniej barwy dźwięku, to nigdy nie poczujesz się ograniczany. Dodaj do tego wbudowane unikalne sekwencery i zrozumiesz, dlaczego tak wielu wysoko cenionych producentów i artystów korzysta z tego urządzenia. OP-1 w trybie kontrolera przechodzi w pełni rozbudowany kontroler MIDI z dostępem do transportu (z opcjami play, stop, rec, rewind, forward), dwuoktawowej klawiatury z czterema enkoderami, jak również staje się swoistym modułem dźwiękowym, który może być sterowany z dowolnego oprogramowania zewnętrznego.

NAGRYWAJ NA TAŚMIE

Nagrywaj wszystko, co wejdzie Ci pod palce! Dopasuj tempo taśmy do tempa sekwencera podczas nagrywania do przodu lub wstecz w czasie rzeczywistym. Przełącz się do 4-kanałowego miksera, a następnie dodaj trochę punchu dzięki wbudowanemu EQ i kompresorowi. Na końcu dopieszczony miks zgraj na wirtualny winyl!

TEENAGE ENGINEERING OP-1 – SYNTEZATOR, SAMPLER, RADIO FM, KONTROLER MIDI

I JESZCZE WIĘCEJ

Użyj OP-1, aby zsynchronizować dowolny kieszonkowy Teenage Engineering Pocket Operator lub podłącz go do dowolnego innego sprzętu przy użyciu MIDI/USB. OP-1 po podłączeniu do komputera widnieje jako kontroler MIDI lub urządzenie pamięci masowej. Jeśli urządzenie pamięci masowej zostało wybrane, wystarczy przeciągnąć i upuścić pliki audio między komputerem a OP-1. W tym trybie dostępne są wszystkie 4 ścieżki taśmy, a także próbki perkusyjne i syntezatorowe. Wszystko gotowe, aby dostosować się lub dodać do DAW. Do transferu plików nie potrzebujesz dodatkowego oprogramowania ani sterowników, po prostu podłącz i działaj (plug and play!).

INTUICYJNY INTERFEJS

Unikalny i wielokrotnie nagradzany design z kolorowym interfejsem sprawia, że OP-1 jest syntezatorem dla każdego. Czterokolorowe enkodery oraz symbole na klawiaturze przeznaczono do łatwego i intuicyjnego, sterowania i kształtowania dźwięków. Nie musisz być inżynierem, by korzystać z jego funkcji!

DOKŁADNY WYŚWIETLACZ

Graficzny interfejs użytkownika oparty jest na wyświetlaczu w technologii Super AMOLED i działa w 60 klatkach na sekundę. Wszystkie parametry syntezatora i modulacje są animowane w czasie rzeczywistym!

16 GODZIN PRACY

Możesz podróżować nad Oceanem Atlantyckim i z powrotem, nieustannie tworząc muzykę na swoim OP-1 dopóki się wyładuje. Urządzenie ładuje się poprzez dołączony kabel, który podłącza się do dowolnej ładowarki komputerowej lub telefonicznej ze złączem USB.

TWÓRCZE DODATKI

Opcjonalnie możesz skorzystać z kompletnej gamy naprawdę kreatywnych akcesoriów OP-1 takich jak: korbowody, które pozwalają na szybką zmianę parametrów, sekwencji, czy szybkości taśmy. Dodatkowe akcesoria to antena FM zwiększająca odbiór sygnału dla wbudowanego radia FM i wreszcie świetna do podróży, miękka obudowa, która jest dostępna w kolorze czarnym i szarym.

Więcej informacji na temat tego niesamowitego urządzenia znajdziesz >>>TUTAJ!<<<

TEENAGE ENGINEERING OP-1 – SYNTEZATOR, SAMPLER, RADIO FM, KONTROLER MIDI