[rev_slider_vc alias=”launhcpad-legend”]

Become a Launchpad Hero

Novation Launchpad jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kontrolerów do Abletona na świecie. Poza kontrolą nad Abletonem oferuje szerokie spektrum możliwości jako kontroler midi. Launchpad urzekł ludzi uprawiających bardzo rożne gatunki muzyczne o czym świadczą milionowe wyświetlenia YT użytkowników.

Jeśli jesteś nowicjuszem w tematyce live i Launchpada a chcesz dołączyć do grupy użytkowników sieci YT i nagrywać swoje filmy, o to kilka kroków które umożliwą ci pokonać tą drogę.

Krok 1:
Launchpad Arcade

Istnieje kilka sposobów na start z Launchpadem.  Jeśli masz już sprzęt, możesz bezpłatnie pobrać i zainstalować Ableton Live lite lub podłączyć Launchpad do systemu iOS współpracując z aplikacją Launchpad App. Jenak najprostszym i najszybszym sposobem jest podłączenie się do aplikacji przeglądarkowej Launchpad Arcade, gdzie znajdziesz obszerną bibliotekę pętli a nawet zaprojektujesz swój własny lightshow. Do współpracy z Launchpad Arcade potrzebujesz launchpad i komputer podłączony do internetu.

Krok 2:
Ćwiczenia rytmiczne

Jeśli nie jesteś wykształconym muzykiem, możesz mieć trudności  z graniem do podkładów. To całkowicie normalne – wszyscy muzycy potrzebują praktyki, aby utrzymać wyczucie rytmu i timingu. Dobosze, na przykład, często używają padów do ćwiczeń, aby grać złożone podstawy, które ksztatłtują swoje rytmiczne umiejętności; pianiści poprawiają zręczność palców, ćwicząc skale w górę iw dół po klawiaturze. Jeśli chcesz zostać mistrzem gry na podkładkach, masz fantastyczne narzędzie, które pomoże ci rozwinąć umiejętności. Melodics to bezpłatna aplikacja, która pomaga udoskonalić „opalcowanie”, dzięki serii samouczków. Melodics działa ze wszystkimi Launchpadami, ale nie potrzebujesz kontrolera do korzystania z Melodics – działa dobrze na klawiaturze komputera. Melodics śledzi twoje postępy, pomaga pracować nad słabymi punktami i daje naprawdę dobre bity do grania.

Krok 3:
Wybierz Launchpada

Launchpad jest dostępny w trzech wersjach. Wszystkie wersje oferują funkcję uruchamiania klipów. Do podglądu jak startują klipy i pętle,  możesz wykorzystać sesję demo w programie Ableton Live, która stratuje się wraz z pierwszym uruchomieniem programu.

Krok 4:
Stwórz swój lightshow

Jesteś już na dobrej drodze, aby stać się Launchpad’owym performerem: ćwiczyłeś z Launchpad Arcade, udoskonaliłeś swój podkład muzyczny, grając na perkusji przy pomocy Melodics, i masz już swojego Launchpada. Teraz musisz zbudować swój pierwszy pokaz świetlny.

Krok 5:
Czas aby ekran komputera stał się sceną

Przygotuj swój materiał wideo i zacznij pokazywać się w sieci. Znajdziesz tutaj krótki poradnik na temat produkcji wideo i dzielenia się swoimi nagraniami.

Krok 6:
Poznaj lepiej swojego Launchpada

Poznaj lepiej swojego Launchpada.