Audiotech logo
logo Sontronics

Sontronics to brytyjska marka produkująca profesjonalne mikrofony. Została założona w 2004 roku przez Trevora Coleya – muzyka i miłośnika audio. Postanowił on zrealizować swoje marzenie o stworzeniu serii mikrofonów, które dostarczyłyby wysoką jakość w przystępnej cenie.

Trevor zaczął projektować nowatorskie mikrofony o klasycznej stylistyce i unikalnym brzmieniu, uzyskanym przez charakterystyczne dla marki podbicie częstotliwości odpowiadających za prezencję i jednoczesnym podcięciu wysokich częstotliwości, co daje klarowność bez konieczności użycia dodatkowej obróbki.

Patent ten zastosowano we wszystkich modelach mikrofonów, zaczynając od najbardziej przystępnych cenowo do najwyższych modeli z oferty producenta.

Sontronics od samego początku jest firmą rodzinną, wkładającą w swoje produkty maksimum miłości i uważności. Dlatego jest tak wyjątkową marką na rynku pro audio.

Wszystkie mikrofony są projektowane przez Trevora Coleya, na południowym wybrzeżu Anglii, w Dorset. Każdy nowy model poddawany jest szeregowi rygorystycznych testów, we współpracy z topowymi brytyjskimi producentami takimi jak: Flood, Paul Epworth, czy inżynierami ze studia Abbey Road.

Co warto podkreślić, Sontronics dożywotnią gwarancję na swoje urządzenia. Jest to dowód na to, że są niezwykle pewni jakości swoich produktów.

Szczegółowe informacje o dożywotniej gwarancji, znajdziecie tutaj: https://www.sontronics.com/warrant

Sontronics Podcast Pro w wielu kolorach

Firma w styczniu 2005 roku wzięła udział w targach NAMM w Los Angeles, gdzie przedstawiła światu swoje pierwsze mikrofony pojemnościowe. Wiele z nich, wliczając: Orpheus, STC-1 oraz STC-2 zostało bestsellerami.

Od tego czasu, brytyjski producent mocno się rozwinął i oferuje dziś: studyjne mikrofony pojemnościowe, mono i stereofoniczne mikrofony wstęgowe, mikrofony lampowe i dynamiczne, a dodatkowo akcesoria takie jak pop-filtry, statywy desktopowe lub kable XLR-USB.

Produkty marki Sontronics znajdują się zarówno w małych, domowych studiach nagraniowych, jak i w tych największych na świecie. Widoczne są także na scenach muzycznych, w radiach, czy placówkach edukacyjnych. Używają ich też twórcy podcastów.

W 2006 roku został uruchomiony edukacyjny program “Sontronics Education Partnership Programme”, udostępniający produkty Sontronics szkołom i uczelniom z całego świata. Firma oferuje wsparcie swoim partnerom w zakresie doboru odpowiedniego produktu do ich potrzeb, a Trevor Coley regularnie odwiedza partnerskie instytucje, aby spotkać się z uczniami i nauczycielami, w celu przeprowadzenia wykładów o technikach mikrofonowania, projektowaniu mikrofonów, czy technologii.

Jednymi z największych placówek biorących udział w programie, są między innymi: Abbey Road Institute, University of Chichester, czy Dark Horse Institute w Nashville.

Wydarzenia historyczne Sontronics

2005: Sontronics wypuszcza pięć modeli mikrofonów, wliczając w to STC-2.

2006: nowa Sigma, jako jeden z pierwszych wstęgowych mikrofonów zasilanym napięciem Phantom. Niedługo potem pojawiły się Delta oraz Apollo.

2007: wprowadzenie mikrofonów STC-1, STC-1S i STC-2 w wersji czarnej.

2008: Sontronics wchodzi w świat preampów, wypuszczając przełomowe Chimera i Sonora. Przedstawiony jest także dynamiczny mikrofon STC-80.

2009: Saturn – mikrofon o wielu charakterystykach, przechodzi końcowe testy we współpracy z topowymi, brytyjskimi producentami.

2010: zwieńczenie piątej rocznicy marki wypuszczeniem Saturna, STC-2X, STC-10 i STC-20

2011: po trzech, badawczo-rozwojowych latach, zostaje wprowadzona seria DM do bębnów basowych, werbli i tomów.

2012: wprowadzenie HALO – dynamicznego mikrofonu przeznaczonego do wzmacniaczy gitarowych. Dodatkowo ogłoszenie nowych zestawów do nagrywania all-in-one: STC-3X i STC-20.

2014: wielomiesięczne testy w Abbey Road, przedstawienie lampowego mikrofonu Aria, wielokrotnie nagrodzonego.

2015: otrzymanie nagrody dla najlepszej marki mikrofonów, drugi rok z rzędu.

2016: Project Manager – Chris Cook dołącza do zespołu Sontronics, po ukończeniu Abbey Road Institute.

2017: przedstawienie lampowego mikrofonu Mercury, na targach NAMM. Wypuszczenie Solo – pierwszego dynamicznego mikrofonu zaprojektowanego i wykonanego w Wielkiej Brytanii.

2018: ogłoszenie całkowicie przeprojektowanych mikrofonów wstęgowych: Delta 2, Sigma 2 i Apollo 2. Do rodziny Sontronics dołączają także Corona i Mercury VE.

2019: mikrofony do perkusji udostępnione w pięcioczęściowym DrumPack oraz siedmioczęściowym DrumPack Plus.

2020: przedstawienie przełomowego mikrofonu Podcast Pro na targach NAMM.

2021: przedstawienie pięciu nowych kolorów mikrofonu Podcast Pro.

2022: premiera zestawu do podcastów – Sontronics Voicecasting Pack

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors