Audiotech logo
krk systems logo

KRK Systems to marka produkująca profesjonalne monitory odsłuchowe i słuchawki. Została założona w 1986 roku przez wizjonera pracującego przy takich filmach jak „Brainstorm” i „The Doors”. 

Keith R Klawitter sfrustrowany faktem, że nie mógł znaleźć monitora, który zapewniłby mu niezbędną jasność i dokładność, zaczął budować własne monitory. Inni inżynierowie i producenci zaczęli zwracać uwagę na te wysokiej klasy urządzenia i rozpowszechniać dobre słowo – tak powstało KRK, którego nazwa pochodzi od inicjałów założyciela.

KRK monitory odsłuchowe 1$T

Wysoka jakość i niezawodność produktów spowodowała, że marka rozpowszechniła się w największych studiach nagraniowych na świecie. Przystępna cena była czynnikiem rosnącej popularności także w domowych studiach nagraniowych. W internecie zaczęło się pojawiać wiele nagrań z widocznymi w tle monitorami z żółtą membraną. Znaczna ilość producentów domowych kupowała KRK.

Użytkownikami marki są osoby takie jak: 1$T, Armin Van Buuren, Sick Individuals, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy – Ed Cherney, Mark “Spike” Stent, Peter Schmidt, Jacquire King oraz wiele innych uznanych muzyków, producentów i inżynierów dźwięku. Jest to dowód, że marka KRK to profesjonalne rozwiązanie na międzynarodowej scenie muzycznej.

Amerykański producent bardzo poważnie traktuje brzmienie i wzornictwo monitorów. Jeśli coś nie jest wystarczająco dobre, nie ma szans pojawić się na rynku z sygnaturą KRK. Jest to przesłanie spowodowane zaufaniem jakim obdarzyli ich klienci. Kierują się nim pracując nad swoim każdym nowym produktem.

Firma przez ponad 35 lat działalności, wprowadzała z powodzeniem na rynek kolejne rozwiązania odsłuchowe. Dziś w ofercie znajdują się takie serie jak:

KRK Classic Series
KRK Rokit G4
KRK V series
KRK GoAux
KRK subwoofer S
KRK headphones

Klasyczne monitory odsłuchowe z serii Classic

Nowoczesne monitory odsłuchowe Rokit Powered 4-tej generacji (G4) 

Monitory odsłuchowe
dla bardziej wymagających
z serii “V”

Przenośne monitory odsłuchowe z serii GoAux

Subwoofery studyjne
z serii S

Zamknięte słuchawki studyjne z serii KNS

Marka udostępniła także darmową aplikację mobilną KRK Audio Tools, ułatwiającą poprawne skonfigurowanie systemu odsłuchowego. Za pomocą narzędzi z aplikacji można odpowiednio umiejscowić monitory odsłuchowe (dążenie do tzw. trójkąta równobocznego), wyrównać poziomy, czy sprawdzić polaryzację. Dodatkowo, właściciele monitorów odsłuchowych z serii ROKIT 4-tej generacji, mogą skorzystać z narzędzia rekomendującego parametry korekcyjne dla odsłuchów w kontekście danego środowiska akustycznego, w którym są umieszczone.

aplikacja krk audio tools

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors