Audiotech logo

Kanadyjska firma IsoAcoustics tworzy produkty wibroizolacyjne dla branży audio od stycznia 2012 roku. Siłą napędową firmy jest Dave Morrison, który przez blisko 20 lat był ściśle zaangażowany w planowanie i budowę studiów radiowych i telewizyjnych w Canadian Broadcasting Corporation. Dave był częścią zespołu projektowego, który stanął przed wyzwaniem zbudowania największego na świecie centrum multimedialnego w Toronto, o powierzchni ponad 160 000 metrów kwadratowych. Sposobem na izolację budynku CBC od dźwięków i wibracji otoczenia było wykorzystanie 3000 podkładek izolacyjnych u jego podstawy. To stało się inspiracją do przeniesienia tej idei na mniejszą skalę – do studia! I tak można powiedzieć, powstało IsoAcoustics!

W oparciu o opatentowane projekty, IsoAcoustics opracowało produkty dla profesjonalnych i domowych studiów, a także na potrzeby HiFi i rynku konsumenckiego oraz zastosowań live sound. Dystrybucja IsoAcoustics jest zorganizowana z oddzielnymi kanałami dla Pro Audio i Home Audio. W tym stosunkowo krótkim czasie IsoAcoustics szybko się rozwinęło i obecnie sprzedaje swoje produkty w ponad 60 krajach.

Pierwszym produktem marki, zaprezentowanym w 2012 roku na targach NAMM, był ISO-L8R155. Od tego momentu, do oferty producenta dołączyło wiele różnych typów izolatorów. Wśród nich znajdują się pojedyncze podkładki ISO-Puck, seria standów ISO pozwalających na ustawienie monitorów pod odpowiednim kątem, sceniczne izolatory Stage 1, a także akcesoria do montażu ściennego, czy sufitowego – V120, co w dobie Dolby Atmos sprawdza się wyśmienicie.

Standy IsoAcoustics zapewniają doskonałą izolację akustyczną i poprawiają brzmienie dowolnego głośnika, w tym monitorów studyjnych, domowych systemów audio i nagłośnienia. Skuteczność izolacji wynika z kształtu, grubości, twardości i właściwości zastosowanego materiału izolacyjnego oraz ze sposobu działania górnego i dolnego izolatora wraz z wewnętrzną wkładką do zarządzania drganiami.

Izolatory kanadyjskiego producenta są kierunkowe i zaprojektowane w taki sposób, aby logo było skierowane w tym samym kierunku, co energia głośników. W rezultacie zarządzają energią na osi w przeciwieństwie do jednorodnych materiałów, które pozwalają głośnikom oscylować we wszystkich kierunkach. Ta metoda zarządzania energią zapewnia wysoki stopień wibroizolacji, większą klarowność dźwięku, skupienie i otwartość.

Produkty IsoAcoustics są zaprojektowane tak, aby łączyły się z podstawą głośnika i powierzchnią nośną, dzięki czemu energia jest skutecznie zarządzana przez wewnętrzne izolatory. Kształt izolatorów tworzy efekt przyssawki na gładkich powierzchniach lub zapewnia silny chwyt, jeśli powierzchnia jest teksturowana.

Szczegółowe informacje o technologii IsoAcoustics znajdziecie pod TYM LINKIEM.

W styczniu 2023 roku IsoAcoustics wypuściło swoją aplikację mobilną na systemy iOS i Android. To doskonałe źródło informacji o produktach marki, zapewniające szybki i łatwy dostęp do kreatora wyboru produktów tzw. „kalkulatora IsoAcoustics”. Pomaga on w dobraniu odpowiednich produktów do używanego systemu odsłuchowego. Prawidłowy dobór modelu izolatora do monitora, jest bowiem niezwykle istotny w kontekście zachowania jak największej efektywności wibroizolacji.

Aplikacja pozwala użytkownikom poznać funkcje i zalety opatentowanej technologii IsoAcoustics oraz być na bieżąco z najnowszymi informacjami od producenta.

Jeśli model nie znajduje się w bazie danych, użytkownicy mogą wybrać opcję „inny”, aby podać dane dotyczące głośnika lub komponentu, a Kreator na tej podstawie przedstawi rekomendację. Oprócz zaleceń aplikacja wyjaśnia również zalety każdego rozwiązania i określa rozmiar gwintu oraz wymagane adaptery, jeśli będą potrzebne w przypadku systemu IsoAcoustics V120 do montażu sufitowego lub ściennego.

Sprawdź i przekonaj się sam jak to działa!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors