Audiotech logo
brauner microphones logo

Brauner to niemiecki producent najwyższej klasy studyjnych mikrofonów. Firma założona przez Dirka Braunera w 1993 roku, skupia się z niezmienną konsekwencją na utrzymywaniu najwyższej możliwej jakości kilku zaledwie mikrofonów.

Historia i filozofia firmy słowami założyciela Dirka Braunera:

„Kiedy zdecydowałem się stworzyć mój pierwszy mikrofon lampowy w 1993 roku w oparciu o moje własne koncepcje projektowe, nigdy nie mogłem sobie wyobrazić, że rozwinie się on w znaną na całym świecie firmę, którą jest dzisiaj.

Zacząłem od stworzenia mikrofonu, który reprezentowałby wszystko, czego chciałem w zakresie właściwości tonalnych i inżynierii, starając się przekroczyć to, co inni osiągnęli do tej pory. Dziś jestem niezwykle dumny, że tak wielu artystów, inżynierów i producentów podziela mój entuzjazm i radość. Dzielę tę radość z zespołem wysokiej klasy, który pracuje w naszej stale rosnącej fabryce mikrofonów, gdzie realizujemy jeden cel, a mianowicie konstruujemy najlepsze mikrofony, jakie jesteśmy w stanie stworzyć. Dzięki pomiarowi szumu własnego poniżej 11 db A oraz najwyższemu możliwemu zakresowi dynamicznemu i czułości, mikrofony Brauner wyznaczają nowy poziom odniesienia w technologii mikrofonowej.

W ciągu nieco ponad 20 lat to nieustanne dążenie do doskonałości uczyniło nas jedną z wiodących niemieckich firm w swojej dziedzinie na arenie międzynarodowej. Techniczna perfekcja i estetyka tonalna naszych produktów są wyjątkowe w tej formie. Wyznaczyły one nowe standardy, które zmieniły spojrzenie na mikrofon. To, co kiedyś było przedmiotem codziennego użytku, który można było sprowadzić do prostych parametrów technicznych, zostało przekształcone w aktywny element projektowy, w efekcie dzieło sztuki, będące narzędziem dla sztuki.

Idąc za przykładem fotografii, piszącej światłem, możemy postrzegać sztukę przechwytywania i odtwarzania dźwięku jako pisanie dźwiękiem, a więc jako „audiografię”. Odłączając się od naszego starego rozumienia ideałów zorientowanych głównie technicznie, które spełniamy tam, gdzie jest to konieczne i sensowne, podążamy przede wszystkim za naszą percepcją – że to, do czego ostatecznie stworzony jest mikrofon, to bycie pierwszym i najważniejszym ogniwem w łańcuchu nagraniowym, służącym do tworzenia treści, które trafiają do słuchacza z jak najlepszym efektem.

Jednocześnie perfekcjonizm i absolutna dbałość o szczegóły są tym, co naprawdę liczy się przy tworzeniu mikrofonów, w których najwyższe ideały artystyczne i techniczne stają się jednym; instrumentami, które dodatkowo służą temu, aby wyjątkowość i oryginalność dźwięku była jak najbardziej odczuwalna.

Dodatkowo mikrofony Brauner szczególnie reprezentują jakość spod znaku „made in Germany” a przy tym zrównoważoną wartość. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na to, aby przy pozyskiwaniu komponentów korzystać wyłącznie z renomowanych niemieckich producentów, których jakości ufamy od lat. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że zawsze mogą polegać na swoich narzędziach.

Również w przypadku rzadkich problemów nasz dział obsługi klienta jest znany z tego, że spełnia wysokie wymagania naszych klientów. Satysfakcja jest zawsze osiągana szybko i niezawodnie. Mikrofony Brauner to profesjonalne narzędzia, na których wyjątkowości tonalnej polega wielu najbardziej znanych na świecie artystów i profesjonalistów. To zaufanie inspiruje nas i motywuje. Utrzymanie tego zaufania w przyszłości jest nie tylko naszym osobistym celem, ale także naszą obietnicą dla naszych klientów. Obietnicą, dzięki której zawsze będziecie mogli na nas polegać”. – Dirk Brauner, the Art of Microphones

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors