Audiotech logo

Czym są interfejsy Dante™?

Interfejs Dante™ to specjalny rodzaj interfejsu audio, który jest kompatybilny z przesyłem danych w sieci AoIP ze standardem Dante™. W praktyce oznacza to, że żegnamy się z protokołami USB czy Thunderbolt, a podłączamy wszystko przez tzw. skrętkę, czyli złącze Ethernet i wchodzimy do sieci. Sieci audio.

Czym jest Dante?

Dante™ to technologia cyfrowej sieci audio opracowana przez australijską firmę Audinate, która stanowi serce wszystkich interfejsów Focusrite RedNet, a także jest cechą charakterystyczną oferty interfejsów Red.

Dante™ wykorzystuje standardowe sieci i komponenty oparte na protokole IP, takie jak kable Ethernet, routery i switche, do przenoszenia dużej liczby kanałów pomiędzy dużą liczbą urządzeń, utrzymując jednocześnie wyjątkowo niską latencję.

Focusrite RedNet MP8R z tyłu
focusrite red and rednet

Jakie są korzyści z używania interfejsów Dante™?

Wykorzystując elastyczność Dante™, urządzenia audio-over-IP firmy Focusrite zapewniają modułowe podejście do budowania rozwiązań audio, czy to dla postprodukcji, broadcastu, dźwięku na żywo czy studia nagraniowego. Oferta tych urządzeń obejmuje najlepsze zdalnie sterowane przedwzmacniacze mikrofonowe i najlepszą konwersję. Dzięki temu Twój system może rosnąć razem z Twoimi potrzebami i zawsze znajdziesz odpowiednie rozwiązanie.

Dzięki temu, że wszystkie urządzenia Focusrite audio-over-IP są kompatybilne ze standardową siecią IP warstwy 3; w rzeczywistości jest prawdopodobne, że prawie każdy obiekt posiada już kompatybilną infrastrukturę. Wystarczy dodać kabel Ethernet i switch sieciowy, aby zbudować sieć audio. Jeśli do tej pory zawsze było Ci mało kanałów, to zapewne ucieszy Cię również fakt, że w jednej gigabitowej sieci można przesyłać nawet 1024 kanały (512 wejść i 512 wyjść)!

focusrite rednet am2 marshall studio

Interfejsy RedNet oferują wybór dedykowanych interfejsów audio-over-IP, w tym MADI, AES3, analogowych, zdalnych przedwzmacniaczy mikrofonowych, a także zawierają opcje redundantnych zasilaczy i połączeń sieciowych. Interfejsy Red to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, w tym 32×32 wejścia/wyjścia Dante™ w połączeniu z łącznością Pro Tools | HD™ i najnowszą technologią interfejsów Thunderbolt. Wiele z interfejsów Focusrite jest również zgodnych z protokołem AES67.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapoznaj się naszym poradnikiem odnośnie audio-over-IP w postprodukcji!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors