Audiotech logo

teenage engineering behind the sound – sample lo-fi do OP-1 field

Sample lo-fi do teenage engineering OP-1 field!

Morgan ågren to perkusista mieszkający w Sztokholmie, połowa zespołu Mats/Morgan i twórca wielu sampli perkusyjnych do OP–1 field. teenage engineering odwiedzieli ågrena w jego domowym studiu, gdzie podzielił się z swoim podejściem do perkusji, a także eklektyczną mieszanką instrumentów i „nieinstrumentów”. Zobaczcie jak powstawały sample do OP-1 field i zgarnijcie całkiem nowe paczki!

„Stworzyłem mnóstwo dźwięków stopy, bębnów, werbli i hi-hatów; do tego duże werble, małe werble, duże stopy, martwo brzmiące bębny z dużym tłumieniem, ale także kilka otwartych i różnych talerzy oraz metalowych instrumentów perkusyjnych. Wydałem, nie wiem… setki dźwięków”.

Założenia były proste: „tandetne, lo-fi… małe, perkusyjne dźwięki, które mogą być brudne, prawie jak nagrania w niskiej rozdzielczości, jak low-bit”. rozglądając się po studiu ågrensa, łatwo zrozumieć, dlaczego to właśnie on był odpowiednią osobą do tego zlecenia. Jest wypełnione dwoma zestawami perkusyjnymi, bębnami i talerzami o różnych rozmiarach i wykończeniach, przypadkowymi przedmiotami perkusyjnymi i instrumentami domowej roboty, a także tanimi gitarami, których używa do zabaw perkusyjnych.

„Wiedziałem, czego szuka teenage engineering, więc zacząłem po prostu nagrywać i nagrywać i wysłałem kilkaset dźwięków”.

Gdyby tego było mało, teenage engineering poprosiło ågrena, aby nagrał więcej metalicznych dźwięków, więc uderzał i rozbijał kilka talerzy oraz własnoręcznie wykonanych metalowych konstrukcji, aby znaleźć odpowiednią mieszankę perkusjonaliów, tworząc „fajne, suche, otwarte i brudne, funkowe dźwięki.

ågren gra na perkusji właściwie przez całe życie. Grając w „wielu, wielu zespołach” od chwili przeprowadzki do Sztokholmu z północnej Szwecji w 1985 roku, „przez rok uczęszczał do akademii musikhögskolan”, ale nigdy jej nie ukończył. Z prostego powodu: zyskał przyczepność gdzie indziej, zaczynając od zespołu mats/morgan i grając z Frankiem Zappą i Fleshquartetem.

„Przez ostatnie 10–15 lat był to głównie mój własny zespół z klawiszowcem i matsem, który też kocha OP–1!”

Możesz wykorzystać samplowy zestaw Morgana ågrena „apes are us” w OP–1 field – a na specjalną okazję publikujemy także 3 kolejne zestawy ågrena: wknd raps, Peace Beats i Fonky Beats! (Pobrać je możecie ze strony teenage engineering TUTAJ – to te małe grafiki przedstawiające zestawy perkusyjne)

Aby pobrać zestawy na swoje urządzenie, wykonaj następujące kroki:

  • podłącz OP–1 field do komputera za pomocą kabla USB;
  • przytrzymaj Shift i naciśnij com, następnie naciśnij T4, aby włączyć połączenie mtp (jeśli używasz systemu macOS, musisz zainstalować field kit ze sklepu z aplikacjami);
  • pobierz zestaw perkusyjny na swój komputer i rozpakuj go. przeciągnij i upuść folder zestawu perkusyjnego z komputera do folderu perkusyjnego w OP–1 field;
  • po zakończeniu przesyłania naciśnij ponownie T4, aby wysunąć OP–1 field. Użyj trybu perkusyjnego i załaduj nowe dźwięki;
  • Miłej zabawy!

Więcej informacji na temat OP-1 field znajdziesz na poniższej stronie produktowej.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors