Audiotech logo

Tak powinny grać fronty

Projekt bez tytułu (4)

Niecodziennie nadarza się okazja, żeby zobaczyć na jakim sprzęcie grają koncerty najpopularniejsi artyści w branży. Zajrzyjmy do racków Toby’ego Francisa.

Wielu artystów grających koncerty w klubach i na scenach całego świata musi iść na brzmieniowe kompromisy, wynikające z niewystarczającego, własnego lub organizatora, budżetu. Jednak najpopularniejsi mogą sobie pozwolić na zatrudnienie najlepszych realizatorów, a ci z kolei mogą zbudować swoje stanowisko bez oglądania się na budżet.

Takim właśnie szczęściarzem jest Toby Francis, realizator grupy Red Hot Chilli Peppers, który na najbliższą trasę przygotował swój analogowo – cyfrowy system, dzięki któremu dźwięk na koncertach z pewnością się wyróżni.

Tym bardziej jesteśmy dumni, ponieważ w rackach Toby’ego znalazło się sporo sprzętu z naszej dystrybucji. Zaczynając od systemu RedNet Focusrite Pro, przes SSL Fusion, a kończąc na całym arsenale produktów Wes Audio.

Interfejsy RedNet łączą szafy rackowe ze stołem i FOH poprzez system Dante. Takie rozwiązanie pozwala za pomocą kilku kliknięć zmieniać lub przywoływać ustawienia routingu sygnału. Wszystkie urządzenia, takie jak stageboxy i interfejsy znajdujące się zarówno na scenie jak i stanowisku realizatora, można kontrolować z poziomu komputera podłączonego do sieci.

Dosyć dużą część miejsca zagarnęły moduły 500 od WesAudio. W 500 racku _TITAN znalazły się korektory _PROMETHEUS i _HYPERION. Bezpośrednio nad nimi znajdują się kompresory _DIONE i _RHEA. Nie zabrakło też kompresora FET _MIMAS.

Chyba czas wybrać się na koncert ????

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors