Audiotech logo

Sontronics STC i kilka ciekawostek o współczesnych mikrofonach przedstawia Tomasz Wróblewski

Mikrofony STC były jednymi z pierwszych mikrofonów w ofercie brytyjskiej marki Sontronics w 2005 roku. Bardzo szybko stały się bestsellerem na całym świecie dzięki swojej dokładności i wyjątkowej klarowności otrzymywanego dźwięku.

Te wielkomembranowe mikrofony pojemnościowe idealnie nadają się do wokalu, lektora i instrumentów akustycznych, od gitary akustycznej i fortepianu po instrumenty dęte blaszane, dęte drewniane i smyczkowe, ale może być również używany w parach do wszelkiego rodzaju zastosowań stereo.

Równomiernie zbalansowana charakterystyka częstotliwościowa STC zapewnia bogate, zdefiniowane niskie tony i szczegółową, otwartą górę, dokładnie odtwarzając źródło dźwięku w całej okazałości.

Teraz dwóm modelom z serii, czyli STC-2 Pack oraz STC-3X Pack przyjrzał się Tomasz Wróblewski z 0dB.pl

W teście wideo możemy zobaczyć oraz – co nawet ważniejsze – zrozumieć na czym polegają różnice w obu modeli, a przy okazji również posłuchać, bo co to za test jakby ktoś tylko o mikrofonie opowiadał.

Dodatkowo znalazło się również miejsce na porównanie, w którym mikrofony Sontronics stają w szranki z mikrofonami Aston Origin, Aston Spirit, zmodyfikowanym MXL 2006 oraz Warm Audio WA-47jr.

Kto wygrał? A może to tylko kwestia potrzeb? Obejrzyjcie sami i dajcie znać!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors