Audiotech logo

Recenzja przedwzmacniacza Focusrite Clarett+ OctoPre w uptone.pl

Po niedawnej recenzji interfejsu Scarlett 18i20 3gen do uptone.pl trafił również 8-kanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy Clarett+ OctoPre z wyjściami cyfrowymi.

Po zdobyciu tegorocznej nagrody magazynu SOS w kategorii przedwzmacniaczy apetyt na taką recenzję jeszcze mocniej wzrósł. W końcu poprawki, których dokonano po liftingu przetworników powodują, że to jedno z najlepszych urządzeń tego typu w tym przedziale cenowym.

Co o preampie powiedział recenzujący Kuba Elfu Malinowski?

Podobnie jak w przypadku interfejsu Scarlett 18i20, testowany przez nas Clarett+ OctoPre przeszedł chrzest bojowy nagrywając dla Was próbki perkusji, które możecie odsłuchać w naszym teście video. Materiał został nagrany zarówno z płaską charakterystyką częstotliwościową jak i w trybie AIR. Po ich wysłuchaniu da się zauważyć mocne strony brzmienia jego preampów. Jest nią bardzo duża szczegółowość, którą z pewnością wysłyszycie w wysokich częstotliwościach reprezentowanych przez blaszki perkusyjne. Tryb AIR to dodatkowy bardzo interesujący kolor do Waszej kolekcji brzmieniowej, który możecie wykorzystać w swoich nagraniach. O ile naszym zdaniem w przypadku nagrywanego przez nas zestawu perkusyjnego jest już nieco za jasny, to w przypadku rejestrowania ciemniejszego źródła może być bardzo ciekawą opcją brzmieniową. 
To dobre odwzorowanie wysokich częstotliwości wynika przede wszystkim z impedancji wejściowej zastosowanych preampów mikrofonowy która wynosi 6 kΩ co jest już bardzo dobrym studyjnym standardem!

Więcej dowiecie się z pełnego testu w formie tekstowej oraz wideo, gdzie możecie posłuchać próbek brzmieniowych z nagrań perkusyjnych.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors