Audiotech logo

Recenzja EVE Audio SC307 w 0dB.pl

EVE Audio SC307 jest przez wielu uznawany za model referencyjny, a jak jest w praktyce? Na to pytanie odpowiedział Tomasz Wróblewski z 0dB.pl.

W poniższym teście szczegółowo zostały przedstawione szczegóły techniczne i budowa kolumny tego monitora, więc zobaczmy jakie są wrażenia po odsłuchu…

Na początku porównałem SC307 z moimi SC205. Pominąwszy fakt, że w tych pierwszych od razu musiałem o decybel zdjąć półkowo najwyższe tony, bo może i jestem stary, ale wciąż nie jestem głuchy, to różnica była tak uderzająca, że zacząłem się zastanawiać, po co jeszcze trzymam te SC205. Duże Eve Audio to była soniczna uczta od samego dołu do najwyższej góry. Wszystko bliskie, otwarte, bas prawdziwy i mocny, po prostu zupełnie inna liga. Oczywiście, czym dłużej słuchałem i na bardziej zróżnicowanym materiale, tym szybciej mijał ten pierwszy szok i zaczynały się formułować wnioski. SC307 ma po prostu znacznie więcej basu, więc część tej sonicznej energii przeniosła się do pasma podziału, stąd bardziej wyrazisty dźwięk. A SC205 są po prostu mniejsze, zatem dystrybucja energii odbywa się nieco inaczej. Spektralnie jednak czuć duże podobieństwo, z tą różnicą, że w SC307 jest dużo mniej miejsca na domysły i dużo więcej wrażenia pełnej kontroli.

Jednak po końcowy werdykt zapraszam do przeczytania i obejrzenia pełnej recenzji!

Eve Audio SC307 to monitory 3-drożne Eve Audio. SC307 jest drugim modelem trzydrożnym w serii monitorów studyjnych tej firmy. Ten duży głośnik doskonale nadaje się zarówno do monitorowania dźwięku stereo, dookolnego oraz jako kanał centralny w systemie surround. Eve Audio SC307 łączy moc z trzech różnych wzmacniaczy, dlatego zapewnia bardzo wydajne, dynamiczne i produktywne brzmienie.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors