Audiotech logo

Krótka relacja z przekazania sprzętu w ramach PWDEM

Ogłoszony w grudniu program wsparcia dla edukacji muzycznej, który miał na celu wyposażenie pracowni muzycznej jednej z polskich placówek edukacyjnych okazał się szczęśliwy dla Filii Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Uczelnia dla swoich potrzeb wybrała zestaw „Producer multi-track advanced working station” składający się z interfejsu Focusrite Scarlett 18i20 2Gen i rozszerzenie Scarlett Octopre Dynamic. Poniżej prezentujemy krótki wywiad przeprowadzony z Panem Andrzejem Włodarczykiem odpowiedzialnym za sprawy techniczne na Uniwersytecie.

Czy wcześniej w szkole były organizowane jakieś nagrania uczniów, zespołów szkolnych, wydarzeń artystycznych, koncertów? Jeśli tak to na jakim sprzęcie było to realizowane?
-Sporadycznie koncerty były nagrywane na sprzęcie ZOOM H6. Dwa mikrofony, które są w zestawie nie oddawały w pełni wszystkich aspektów artystycznych i brzmieniowych.

Czy w związku z rozszerzeniem Octopre Dynamic planują Państwo rozbudowę zestawu nagraniowego o zewnętrzne urządzenia audio (procesory dynamiki, korektory itp.)?
-Będziemy pracować na wirtualnych procesorach dynamiki. Natomiast przydałby się personalny system odsłuchu.

Czy będą Państwo korzystać z dołączonego oprogramowania (Ableton, ProTools, program Plugin Collective)?
-Póki co będziemy korzystać z dołączonych programów DAW – Pro Tools. W przyszłości chciałbym przejść na program Cubase, który jest mi bliski ze względów sentymentalnych (pracowałem na komputerze Atari ST1040 z programem Cubase 3.0). Oczywiście będziemy też śledzić co miesiąc program Plugin Collective dostępny dla zarejestrowanych użytkowników.

Interfejsy Focusrite objęte programem

Inne interfejsy audio

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors