Audiotech logo

Program Konwersja Cyfrowa Domów Kultury

Program wsparcia dla Ośrodków Kultury trwa. Jak rozumieć pojęcie konwersja cyfrowa?

W miesiącu kwietniu Narodowe Centrum Kultury rozpoczęło nabór do konkursu w ramach projektu o nazwie: Konwersja cyfrowa domów kultury. Cel konkursu to wsparcie lokalnych instytucji kultury. Budżet konkursu to ponad 31 mln zł. Ośrodki i Domy Kultury mają szansę na wyposażenie w najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalające na prowadzenie działań edukacyjnych i animacyjnych dla lokalnych społeczności w formie online. Dofinansowanie może również zostać przeznaczone na podniesienie kompetencji i umiejętności w zakresie wykorzystania aktualnych narzędzi dedykowanych dla dźwiękowych i wizyjnych transmisji cyfrowych.

Wsparcie regionalnych Domów kultury pod względem cyfrowej konwersji audio.

Firma Audiotech przygotowała kilka gotowych rozwiązań technicznych dedykowanych dla programu Konwersja cyfrowa Domów Kultury opartych na najnowszych rozwiązaniach z dziedziny szeroko pojętego dźwięku i obrazu. Cyfrowa konwersja dźwięku i jego przesył w formatach DANTE / AES67 od dwóch do kilkuset kanałów z możliwością rejestracji czy miksowania w czasie rzeczywistym oraz transmisja Audio-Video z trybem automatycznego śledzenia mówcy oraz współdzieleniem materiałów / prezentacji. Szeroka oferta gotowych rozwiązań dla Ośrodków Kultury w poniższych odnośnikach:

Bose Videobar VB1

To uniwersalne urządzenie przeznaczone dla konferencji / streamu audio-video poprzez jedno połączenie USB. VB1 zapewnia doskonały dźwięk i obraz w pomieszczeniach konferencyjnych – od mniejszych powierzchni do średniej wielkości sal. Precyzję obrazu i czytelność dźwięku w Bose Videobar zapewnia sześć wbudowanych mikrofonów sterujących wiązką, która automatycznie skupia się na głosach w pomieszczeniu i eliminuje hałas. Wbudowana kamera jakości 4K Ultra HD z funkcją automatycznego kadrowania zapewnia krystalicznie czysty obraz, dając zdalnym uczestnikom poczucie pełnego komfortu spotkań / prezentacji na odległość.

Focusrite Pro

To rozwiązania, które bez wątpienia są pionierem w dziedzinie profesjonalnych technologii dla przesyłu, konwersji sygnałów oraz nagrań. Serie interfejsów RED oraz REDNET pozwalają na konwersję wszystkich aktualnych sygnałów zarówno cyfrowych jak i analogowych do formatu AOiP DANTE / AES67 oraz możliwość ich rejestracji czy streamu poprzez komputery PC lub MAC. Wszystkie zagadnienia związane z sieciami Audio Over IP w specjalnie przygotowanej ulotce TUTAJ.

Cyfrowe rozwiązania Solid State Logic

Rozwiązania brytyjskiej marki SSL dedykowane dla Studia, Broadcastu i zastosowań Live to szeroka gama profesjonalnych urządzeń dla produkcji i transmisji dźwięku. Od wysokiej jakości mniejszych interfejsów audio SSL2 / SSL2+ poprzez sterowniki dla programów DAW jak UF8, większe narzędzia typu outboard do konsolet cyfrowych pracujących w oparciu o domeny DANTE lub MADI.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania informacji o najnowszych technologiach z dziedziny audio: [email protected]

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors