Audiotech logo

Poziom Wzmocnienia #7 – Jak uczyć się produkcji muzyki?

W siódmym odcinku Poziomu Wzmocnienia rozmawiamy z Michałem Wasilewskim o edukacji – od tego skąd czerpać inspirację, przez to gdzie i od kogo się uczyć, po to jak Michał sam został nauczycielem i co jemu daje nauka innych.

Internet spowodował, że mamy jeszcze łatwiejszy i szerszy dostęp do wiedzy niż kiedykolwiek. Jednocześnie oznacza to, że podana wiedza jest kompletnie chaotyczna i możemy błądzić pomiędzy prostymi i skomplikowanymi pojęciami, a przez to kompletnie się zgubić i poddać pod nawałem informacji. Z drugiej strony mamy dzisiaj masę kursów, gdzie wiedza jest ustrukturyzowana, ale często brakuje pewnych niuansów, a przede wszystkim kontaktu z innymi. Tutaj dochodzimy do kursów w nowoczesnych szkołach zajmujących się tylko i wyłącznie konkretnymi zagadnieniami jak produkcja, miks audio, czy kompozycja, a do tego dochodzi również możliwość współpracy z innymi zainteresowanymi tą samą tematyką i na profesjonalnym sprzęcie, który posiada wybrana szkoła. Jaka droga jest najlepsza? Nie ma takiej, więc trzeba spróbować czy dany kierunek nam odpowiada, a jeśli nie… szukać dalej. Nie tylko cel jest ważny, ale i sama droga.

A teraz parę słów o gościu siódmego odcinka:

Michał Wasilewski – producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, sound designer. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od fascynacji hip hopem i muzyką elektroniczną. Jest założycielem duetu XXANAXX i współtwórcą sukcesu płyty ‘Zbiór’ Baranovskiego. W 2019 roku otrzymał Fryderyka w kategorii płyta roku muzyka elektroniczna za album ‘Gradient’ XXANAXXU. Również w 2019 roku pod pseudonimem ATARI WU wydał swój debiutancki album producencki zatytułowany ‘Cyan’ Ma na swoim koncie współpracę z indywidualnymi artystami takimi jak: Ania Karwan, Bovska, Quebonafide, Marika, Pezet, Małolat, Reni Jusis, VNM Wojciech Waglewski, Ras, Ten Typ Mes, Envee, Noon, jak również międzynarodowymi markami w tym: Nike, Jaguar, H&M, Mastercard, Carlo Rossi, o.b., Nokia, Reebok.

Sprawdzajcie Poziom Wzmocnienia!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors