Peak v1.2 Firmware Update

Minęło 18 miesięcy od przełomowego momentu w historii Novation, kiedy  na rynek wprowadzono nowy model polifonicznego syntezatora Novation Peak.
Dzisiaj Peak doczekał się pierwszej aktualizacji firmware, która przynosi nowe funkcje.

 

Nowe przebiegi wavetables
Zwiększając zakres palety brzmień Peak’a, dodano 43 nowe wavetable.

Dodatkowe  modulatory
Aktualizacja 1.2 przynosi  bardziej swobodnie programowalne LFO w Modulation Matrix i nowy Matrix Fx . Pitch-Bend stał się również teraz źródłem modulacji, Up (BendWhl+) i  Down (BendWhl-) mogą być przypisywane indywidualnie.

Nowo zaprojektowany Modulation Matrix
Sposób pracy  Mod Matrix jest znacznie przyśpieszony ponieważ źródła i destynacje są na tej samej stronie. Przełączanie się miedzy źródłami i destynacjami i przypisywanie ich odbywa się błyskawicznie.

FX Mod Matrix
Peak 1.2 pozwala kierować niegłosowe źródła modulacji do nowej matrycy efektów. Teraz możesz rozszerzać i kształtować pogłosy z LFO lub automatyzować zmiany opóźnień za pomocą koperty.

Nowe funkcje envelope
Obwiednie ADSR w Peak 1.2 posiadają nową funkcję wydłużania etapu Hold (do 500ms) i możliwość przechodzenia między etapami Attack and Decay .

Initialise – tryb manualny
Peak 1.2 daje możliwość utrzymywania aktualnych pozycji wszystkich gałek i suwaków po naciśnięciu przycisku Initialise, nie resetuje ich parametrów do wartości domyślnych.

Microtuning
Szesnaście Tuning Table mogą być edytowane, zapisywane i przywoływane w dowolnym patchu, przy pomocy tabel Scala zaimportowanych za pomocą Components i automatycznego doboru nut, dzięki czemu przypisanie nut do tonacji MIDI staje się bardzo proste.

Nowe presety
Dostępne za darmo w Components,  w nowym SoundBanku firmy GForce Software (128 ustawień) i nowym pakiecie Sound Patricia Wolf (50 ustawień). To 178 nowych, oszałamiających dźwięków do biblioteki patchy, oparte na nowych funkcjach Firmware 1.2.