Audiotech logo

Nowy firmware v1.4 dla Novation SL MkIII!

v1.4 big

Nowa wersja firmware’u klawiatur sterujących Novation SL MkIII oznaczona jako v1.4 wprowadza kilka nowych funkcji, przydatnych zarówno w czasie gry jak i aranżacji. Nowe funkcje dają użytkownikom SL MkIII rozbudowane arpegiatory, nowe funkcje sekwensera, pełniejsza kontrola nad swingiem i możliwość transponowania . Wszystkie nowe funkcje zostały zaprojektowane, aby inspirować posiadaczy SL MkIII i poszerzyć kreatywne możliwości samego kontrolera. Są to:

 

Arpegiator dla każdej partii

Każda z 8 partii ma teraz własny, niezależny arpegiator, co pozwala na budowanie intrygujących, polirytmicznych patternów.

Parametr propability w arpegiatorze

Nowa funkcja prawdopodobieństwa wnosi nieprzewidywalność do sekwencji każdego z arpegiatorów, czyniąc je ciekawszymi i dynamiczniejszymi.

Prawdopodobieństwo kroku

Prawdopodobieństwo odtworzenia zaprogramowanego kroku może zostać zmienione, co jeszcze bardziej poszerza paletę muzycznych możliwości SL MkIII.

Transponowanie sekwensera (używając padów)

Teraz pady SL MkIII służą również do transponowania sekwencji, co jest przydatnym narzędziem

Transponowanie patternów oktawami

Dzięki tej funkcji możemy przenosić całe patterny pomiędzy oktawami, aby znaleźć idealną wysokość lub urozmaicić aranż.

Swing dla każdej partii

Z załączanym dla każdej partii swingiem możemy tworzyć kontrastujące ze sobą elementy rytmu, co pozwala osiągnąć bardzo ciekawe rezultaty .

Przesunięcie patternu

W wersji v1.4 z łatwością przesuniesz punkty początku i końca patternu jednocześnie, przydatne podczas poszukiwania innych wariacji i dopasowywania patternów.

Pitch Bend przez CV

Kontroler Pitch Bend może zostać wysłany od wyjścia CV, zwiększając panowanie nad ekspresją przy wykorzystaniu syntezatorów modularnych.

Aktualizacja obejmuje również poprawki błędów — w tym jedna dla użytkowników Logic Pro — które usprawniają pracę z SL MkIII.
Aby zainstalować firmware v1.4 podłącz SL MkIII przez USB i przejdź do Novation Components, przeglądarkowego edytora dostępnego również w formie aplikacji.

https://components.novationmusic.com/

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors