Audiotech logo

Nowa era w rozwoju marki Sontronics

Wielokrotnie nagradzana brytyjska marka mikrofonów Sontronics wkracza w nową erę po niedawnym przejęciu przez firmę 2B Heard Limited.

Marka została założona w 2004 roku przez inżyniera i projektanta mikrofonów Trevora Coleya, który wraz z żoną i współwłaścicielką Lisą, rozwinął Sontronics do rozpoznawalnej na całym świecie marki. Ich produkty są używane i uwielbiane przez artystów, producentów, inżynierów, studia nagraniowe, studentów i użytkowników na całym świecie, w tym niezliczoną liczbę znanych osób, od Eda Sheerana, przez Abbey Road Studios, po szefa kuchni Jamiego Olivera.

„Po latach niesamowitego rozwoju i ekscytujących osiągnięć” – mówi założyciel Trevor Coley – „Lisa i ja czuliśmy, że nadszedł czas, aby Sontronics wykorzystał swój potencjał dzięki świeżej wizji nowych właścicieli. Po 30 latach w branży muzycznej i 20 latach rozwijania marki i zespołu do miejsca, w którym są dzisiaj, chciałem znaleźć odpowiednich ludzi, którzy okażą Sontronics taką samą miłość jak my, jednocześnie popychając ją do przodu i zwiększając jej zasięg. Zespół 2B Heard ma ogromny szacunek do tego, co osiągnęliśmy, a także rozumie, co marka oferuje swoim lojalnym użytkownikom i jestem przekonany, że dzięki swoim umiejętnościom i wiedzy dotrą na nowe rynki i poprowadzą markę w przyszłość”.

Lisa i Trevor Coley Sontronics MIA awards
Lisa i Trevor Coley z nagrodą MIA (Music Industries Association) w kategorii Best Microphone Brand

2B Heard Limited to firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, której właściciele, Sam Nankivell i Dave Wooster, mają wieloletnie doświadczenie w produkcji muzycznej, inżynierii, nagłośnieniu i dźwięku do celów reklamowych. 2B Heard słynie z najwyższej jakości instalacji audio dla klientów korporacyjnych, hotelarskich, miejsc kultu religijnego i stałych klientów o wysokim profilu. Wraz z powiązanymi firmami, 2B Toured i 2B Wired, zajmuje się również organizacją tras koncertowych i dostarczaniem niestandardowych rozwiązań okablowania dla znanych klientów na całym świecie.

„Cieszymy się, że możemy przejąć stery w Sontronics” – komentuje dyrektor 2B Heard Sam Nankivell – „i nie możemy się doczekać, aby dalej budować firmę na solidnych fundamentach, które stworzyli Trevor i Lisa. Podziwiałem Sontronics z daleka przez wiele lat i jestem bardzo dumny, że mogę powitać tę niezwykle szanowaną markę, jej pięknie zaprojektowane mikrofony i wykwalifikowany zespół w naszej firmie. Dzięki solidnej gamie produktów i wielu nowym pomysłom w planach, przyszłość Sontronics rysuje się w świetlanych barwach!”

Sontronics będzie nadal działać ze swojej siedziby w Poole w Wielkiej Brytanii, gdzie istniejący zespół ręcznie produkuje setki mikrofonów każdego miesiąca, podczas gdy Lisa i Trevor pozostaną ściśle związani z Sontronics, reprezentując markę na wydarzeniach, mając wkład w działania R&D nad nowymi produktami i pielęgnując kluczowe relacje z międzynarodowymi dystrybutorami i klientami VIP.

Cały wywiad udzielony przez Lisę i Trevora Coley dla MIA, możecie przeczytać pod tym linkiem.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors