Audiotech logo

Możliwości protokołu DANTE.

 

src=

Projektowanie, konfiguracja oraz wykorzystanie nowoczesnych cyfrowych sieci audio

opartych na protokole DANTE.


Nowoczesne centrum konferencyjne NIMBUS, al. Jerozolimskie 98, Warszawa (900 metrów od placu Zawiszy)
http://www.konferencjenimbus.pl/

Warszawa, 24 luty 2016


Na spotkanie zorganizowane pod patronatem firm AUDINATE oraz FOCUSRITE zaprasza AUDIOTECH, wyłączny dystrybutor urządzeń Focusrite Rednet w Polsce.

 

Główne atuty spotkania:

Wyjątkowi prowadzący z ogromnym doświadczeniem przy projektowaniu i wdrażaniu przyszłościowych rozwiązań przesyłu audio oraz rozbudowana część praktyczna.

 

Plan spotkania

10.00 – 13.00 Dante: nowy standard przesyłu sygnałów audio

Prowadzenie: Kieran Walsh oraz Steve Greenall, Audinate

  • co to jest Dante
  • konfigurowanie sieci oraz dobór elementów sieci
  • kontrola Dante
  • wirtualna karta Dante
  • urządzenia współpracujące z protokołem Dante

13.00 – 14.00 przerwa na launch

14.00 – 15.00 Focusrite Rednet: system audio oparty na Dante

Prowadzenie: Adrian Hogg, Focusrite PLC

  • elementy składowe systemu RedNet oraz ich zastosowanie
  • projektowanie cyfrowych systemów audio
  • przykładowe konfiguracje cyfrowych systemów RedNet
  • korzyści wynikające z zastosowania systemów RedNet na przykładzie wybranych instalacji

15.00 – 15.30 Wybrane instalacje Focusrite Rednet pracujące w Polsce

Prowadzenie Dominik Samborski, Audiotech

15.30 – 16.30 Sposoby wykorzystania systemu Focusrite Rednet w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Prowadzenie Bolesław Scholl

 

Szkolenie jest darmowe. 

Liczba miejsc ograniczona!!! Zgłoszenia prosimy przesyłać na: [email protected].

W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji,
Krzysztof Kowalewski tel. 668 870 419
Dominik Samborski tel. 602 220 778

 

 

Prowadzący:

Kieran Walsh, Regional Manager of Global Support Services, Audinate, ma bardzo zróżnicowane doświadczenie w branży audio oraz w przemyśle muzycznym. Z wykształcenia muzyk klasyczny, pracował najpierw jako muzyk, następnie jako realizator oraz producent w kilkoma uznanymi orkiestrami w Europie. Jego doświadczenie jako producenta obejmuje różne gatunki muzyczne: Pop, Classical, Incidental music. Pracował również przy post produkcji filmowej i telewizyjnej, a ostatnio przy grach komputerowych oraz stronach internetowych. Zanim w 2010 roku dołączył do firmy Audinate, pracował jako Head of Digital and RF w Britannia Row Productions. Dokonał tam pełnej migracji systemu analogowego na cyfrowy oraz stworzył duży dział RF w firmie. Kieran projektował systemy dla małych barów gdzie wymagany był tylko jeden mikrofon do przeprowadzania quizów lub karaoke a także systemy dla największych obiektów, gdzie odbywają się koncerty rokowe, programy telewizyjne z udziałem wielu zespołów, imprezy sportowe najwyższej rangi, a także wiele innych instalacji średniej skali.

 

Steve Greenall, Director of Sales for Europe, Audinate, ma ponad 25 lat doświadczenia w tym ostatnie 13 w branży audio video. Zanim dołączył do firmy Audionate był dyrektorem sprzedaży w firmie Vbrick, UK, będącej głównym dostawcą rozwiązań streamingowych video. Przy aktualnie realizowanych projektach. bardzo przydaje mu się doświadczenie, które zdobył jeszcze wcześniej pracując jako Business Development Director w firmie AMX, UK, opracowującej rozwiązania IT/AV pozwalające na centralne monitorowanie I zarządzanie urządzeniami AV.

 

Adrian Hogg, EMEA RedNet Business Manager, Focusrite PL, nadzorował bardzo wiele instalacji opartych na systemie RedNet na całym świcie. Obecnie pracuje nad kolejnymi projektami wdrożeniowymi systemów Focusrite RedNet oraz Dante. Zaczynał jako muzyk, pracując następnie jako Pro Tools ekspert oraz realizator. W przemyśle audio pracuje od 2006 roku, zaczynając od stanowiska specjalisty w Digidesign, a następnie Avid. Od 2011 roku współpracuje z firmą Focusrite. Za rozwiązania oparte na protokole Dante jest odpowiedzialny od samego początku.

 

Dominik Samborski, Focusrite Brand Manager, Audiotech jest odpowiedzialny za markę Focusrite w Polsce. Z zamiłowania muzyk basista ma bogate doświadczenie jako realizator studyjny. Praca przy projektowaniu i wyposażaniu wielu studiów nagrań, sal koncertowych oraz uczelni pozwoliła mu zdobyć ogromne rozeznanie w dostępnych rozwiązaniach oraz potrzebach użytkowników projektowanych obiektów.

 

Bolesław Scholl, Specjalista w dziedzinie elektroakustyki i techniki scenicznej. Realizator dźwięku i światła. Wykładowca – szkoleniowiec. Obecnie pracuje w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F.Chopina w Warszawie, Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku oraz Teatrze Lalek Guliwer. W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina jest odpowiedzialny za koordynację techniczną oraz obsługę związaną z projektem – KCEM. Konsultacje techniczne przy projektowaniu obiektu (nadzór inwestorski), projektowanie infrastruktur związanych z dydaktyką muzyczną, obsługę elektroakustyczną egzaminów i występów szkolnych, współpracę z wydziałami Jazzu i Wokalistyki Estradowej – w realizacji zadań dydaktycznych, prowadzenie autorskich wykładów i zajęć oraz zajęć praktycznych z zakresu techniki scenicznej oraz używania mikrofonów. „Praca na scenie praca z mikrofonem”, nagrywanie koncertów zespołów jazzowych, rockowych, bigbandowych, chóralnych oraz orkiestr kameralnych i symfonicznych, wydawanie płyt z koncertów szkolnych, archiwizacja wydarzeń szkolnych zarówno audio jak i wideo, projektowanie i przebudowa infrastruktury elektroakustycznej i informatycznej w budynkach szkoły, produkcja koncertów pozaszkolnych.

 

Patronat medialny:

src=

 

 

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors