Audiotech logo

Kontrolery Novation i Studiologic – jam z wykorzystaniem Bitwig Studio 5

Seria Launchpad od Novation, chociaż oryginalnie stworzona do kontroli programu Ableton Live, sprawdza się przy innych aplikacjach, nie tylko muzycznych (np. pomoże w pracy z pakietem Adobe, ale to temat na inną rozmowę!). 

W tym przypadku Marcin Osiński wykorzystuje Launchpada do kontroli Bitwiga Studio, czyli głównego konkurenta Abletona. Bitwig Studio to DAW z ciekawym modularnym zacięciem i live-actową metodyką. Warto sprawdzić, bo może akurat ten workflow wam podpasuje. 

W tym wypadku, Novation Launchpad Pro Mk3 został wykorzystany dość standardowo, czyli do aranżowania na żywo poprzez odpalanie klipów/scen. Sam kontroler to flagowiec z serii Launchpad: oprócz świetnych padów z polifonicznym aftertouch, działa standalone jako sekwencer z czterema ścieżkami i jak na taki kombajn jest bardzo kompaktowy.

Na filmie Marcin korzysta jeszcze z kontrolera Studiologic SL73 Studio – co tu dużo mówić: świetna ważona klawiatura FATAR TP/100 LR, łatwość konfiguracji i niska waga oraz cena instrumentu przy tej akcji klawiszy to największe zalety tego kontrolera.

Niech ten jam zabierze was w tropikalny rejs po dźwiękach:

Zapoznajcie się z produktami użytymi w tym nagraniu:

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors