Audiotech logo

IsoAcoustics V120 – wibroizolacyjny uchwyt sufitowy i ścienny do głośników

IsoAcoustics V120 wyposażony jest w unikalny, niskoprofilowy moduł izolacyjny, który może zostać wykorzystany do zastosowań ściennych i sufitowych, oferując uznaną izolację akustyczną, z której słynie IsoAcoustics. System V120 zapewnia estetyczny i ekonomiczny sposób na wyraźne zwiększenie czystości i przejrzystości dźwięku profesjonalnych głośników montowanych na ścianie lub suficie. Uchwyt izolujący V120 można łatwo skonfigurować za pomocą uchwytów IsoAcoustics lub dostosować do uchwytów innych firm, w tym kratownicy czy szyny montażowej. Dzięki udźwigowi do 18,1 kg i adapterom dostępnym dla większości popularnych profesjonalnych głośników audio, ten zestaw zapewnia 360 stopni obrotu w poziomie oraz 90 stopni regulacji kąta nachylenia w pionie. Korzystając z uchwytu V120, monitory studyjne można ustawić niemalże dowolnie, a także umożliwić sobie łatwy dostęp do głośnika.

Opatentowana izolacja IsoAcoustics

Opierając się na sukcesie i wydajności innych produktów IsoAcoustics, V120 zapewnia wysoki stopień izolacji, jednocześnie mocno utrzymując głośniki w pozycji, aby zachować dokładność i wydajność odsłuchową. Zmniejszając przenoszenie wibracji, V120 zmniejsza ilość przenoszonej energii przez konstrukcję nośną, a także zapobiega przewodzeniu drgań z powrotem do głośnika. V120 jest świetnym uzupełnieniem dla profesjonalnych głośników audio, dbając o klarowność brzmienia.

Unikalny design

V120 jest wyposażony w płytę sufitową, którą można przymocować bezpośrednio do sufitu lub innych płaskich powierzchni. Alternatywnie, płytę sufitową można usunąć, aby umożliwić instalację V120 na innych konstrukcjach, takich jak ściany, szyny montażowe, kratownice i sprzęt montażowy innych firm za pomocą adapterów IsoAcoustics (sprzedawanych osobno).

W zależności od modelu, dany głośnik można przymocować do kołnierza dolnego V120 lub kołnierz dolny można usunąć, a do połączenia z głośnikiem wykorzystać uchwyt przesuwny (sprzedawany oddzielnie). Uchwyt ten zapewnia łatwą regulację, w celu utrzymania równowagi monitorów studyjnych. Adaptery i uchwyty są dostępne dla popularnych monitorów studyjnych o wadze do 18,1 kg lub mniej.

Kluczowe cechy produktu:

  • wymiary: 117 mm (szerokość) x 90 mm (wysokość) x 117 mm (głębokość);
  • waga: 0,77 kg;
  • limit udźwigu: 18,1 kg;
  • opakowanie zawiera 1 uchwyt V120 (wsporniki i adaptery są sprzedawane osobno);
  • pełny obrót o 360 stopni i 90 stopni kąta pochylenia: możliwość niemalże dowolnego ustawienia monitorów odsłuchowych/głośników;
  • różnorodność opcji montażowych: uchwyt izolujący V120 można łatwo skonfigurować do zastosowań ściennych i sufitowych za pomocą uchwytów IsoAcoustics lub dostosować do uchwytów innych firm, w tym kratownicy czy szyny montażowej;
  • opatentowana technologia izolacyjna: przetestowana przez National Research Council of Canada (NRC), wielokrotnie nagradzana konstrukcja IsoAcoustics zapewnia doskonałe brzmienie. Izolatory zarządzają energią głośnika, aby zredukować rezonujące wibracje i zmniejszyć wewnętrzne odbicia. Rezultatem jest czytelniejszy dźwięk, lepszy obraz stereo i naturalne przestrzenne brzmienie.

IsoAcoustics V120 można łączyć z wieloma adapterami i uchwytami specjalnie przygotowanymi przez IsoAcoustics lub innych producentów monitorów odsłuchowych i głośników. Niezwykle pomocny w tym względzie będzie kalkulator IsoAcoustics, który można znaleźć na stronie producenta. Pomoże on w doborze odpowiednich uchwytów i adapterów w zależności od potrzeb danej aplikacji. Wskaże, które komponenty są wymagane do skonfigurowania podanego modelu monitora studyjnego do instalacji na ścianie lub suficie.

Jest to idealne rozwiązanie pod kątem konfiguracji instalacyjnych, a także pod kątem dźwięku przestrzennego, czy obiektowego jak Dolby Atmos, gdzie wymagane jest odpowiednie rozmieszczenie głośników.

Jak konfiguruje się system IsoAcoustics V120?

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors