Audiotech logo

Heritage Audio i73 PRO – mocne wejście na rynek interfejsów audio

W obliczu trwających kalifornijskich targów NAMM 2024 fanatycy produkcji muzycznej są bombardowani nowościami w każdej możliwej chwili. Hiszpańska manufaktura Heritage Audio, jedna z naszych marek pro audio, specjalizująca się w odtwarzaniu klasycznych konstrukcji we współczesny sposób, zdecydowała się wejść na nowy dla siebie rynek interfejsów audio. Heritage Audio, przyzwyczajając nas do pewnej jakości, wkracza od razu na poziom profesjonalny oferując bezprecedensowe na chwilę obecną konstrukcje. Mowa tu o wykorzystaniu przedwzmacniaczy klasy A, rodem z serii 73 od Heritage Audio, w połączeniu z wysokiej jakości przetwornikami AD/DA i wyposażeniem całości w zaawansowany sterownik programowy wyposażony w DSP i natywne wtyczki.

Założeniem jest przeniesienie analogowego doświadczenia pracy z dźwiękiem znanego ze Złotej Ery recordingu, czyli lat siedemdziesiątych.

Będzie sie działo. Czekamy (a razem z nami testerzy z całej Polski) na transport wypełniony interfejsami Heritage Audio i73 PRO.

Czego możemy się spodziewać? Na początek hiszpańska marka zdecydowała się zaoferować 3 interfejsy – i73 PRO One, i73 PRO 2 i flagowy i73 PRO EDGE.

i73 PRO ONE – jak można się domyślić, ten model wyposażony jest w jeden przedwzmacniacz w stylu 73, który może służyć jako instrumentalne wejście Hi-Z, lub wejście liniowe. Oprócz tego mamy dodatkowe gniazdo obsługujące sygnał liniowy złączem TRS. Na kanale z flagowym preampem mamy możliwość odwrócenia fazy, poza tym sam interfejs ma ciekawe funkcje, które w tej klasie, nawet w wejściowym modelu po prostu wypada wprowadzić (jak chociażby możliwość przestawienia wyjść w tryb mono). Wejśćie i wyjście MIDI poprzez złącze Mini-Din – niespotykane rozwiązanie, alternatywa dla popularnych ostatnio mini-TRS, wprowadzona oczywiście celem ograniczenia cennego miejsca, jakiego potrzebują klasyczne DIN5.

i73 PRO 2 – starszy brat modelu i73 PRO ONE to po prostu dwa w pełni wyposażone w przedwzmacniacze klasy A rodem z serii 73 kanały. Tu mamy możliwość wykorzystać ten tor sygnału w stereo, nie jesteśmy ograniczeni do linii jeśli chcemy nagrywać w stereofonii.

i73 PRO EDGE – flagowiec z tej serii to produkt do którego Heritage Audio podeszło bezkompromisowo: 2 preampy klasy A, seria 73, w sumie 12 wejść i 16 wyjść, 2 wyjścia słuchawkowe, 2 wejścia instrumentalne, wejściowe i wyjściowe gniazdo ADAT.

Kwestia DSP i wirtualnego miksera to coś co zostawiamy na koniec. Mikser umożliwia dowolność w mostkowaniu sygnału z wykorzystaniem natywnych wtyczek od hiszpańskiej marki, mamy możliwość, np nagrywać oddzielnie sygnał DRY i WET, w dowolny sposób przekierowywać sygnał przechodzący przez urządzenia. Ultra niska, niewykrywalna latencja i znakomite brzmienie to tylko niektóre z fundamentów na których Heritage Audio buduje swoją pozycję na nowym rynku.

Po więcej informacji koniecznie wchodźcie na strony produktów, które dla Was przygotowaliśmy:

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors