Audiotech logo

Co nowego w aktualizacji oprogramowania Novation Launchkey mk3?

Gorącym newsem marca jest najnowsza wersja profesjonalnego DAW od Abletona, czyli Ableton Live 12 Suite. Ultra płynna praca z Abletonem jest możliwa dzięki kontrolerom Novation z serii Launchkey, które w marcu dostały aktualizację firmware’u. Najnowsza wersja oprogramowania 1.2 jest do pobrania za pośrednictwem Components.

Novation Launchkey MK3 aktualizacja firmware 1.2

Co nowego w wesji 1.2?

Po zainstalowaniu nowego oprogramowania przyciski Play i Stop będą wysyłać odpowiednie komunikaty Start/Stop w czasie rzeczywistym przez USB i MIDI podczas pracy poza DAW. Zapewne ucieszy Cię ta zmiana zwłaszcza, jeśli pracujesz z zewnętrznym sprzętem, takim jak sekwencery i grooveboxy. W przypadku Launchkey Mini, jednokrotne naciśnięcie przycisku Play wysyła komunikat „Start”, a ponowne naciśnięcie przycisku Play wysyła komunikat „Stop”.

Przychodzące komunikaty MIDI będą teraz sygnalizowane poprzez podświetlenie kontrolerów Novation Launchkey – wizualnie obrazując status włączenia lub wyłączenia zgodnie z otrzymanymi komunikatami. Funkcja ta jest dostępna dla padów (modele Mini, 25 i 37) oraz przycisków pod Faderami (modele 49, 61 i 88).

Możesz teraz wybrać które tryby Fader, Pad i Port, będą używane po włączeniu kontrolera, aby natychmiast znaleźć się we właściwym miejscu. Funkcja ta nie jest dostępna w Launchkey Mini.

Do kontrolerów Novation Launchkey mk3 dołączony jest Ableton Live Lite. Koszt upgrade’u z Ableton Live Lite jest niższy o ponad 800 zł niż zakup pełnej wersji Ableton Live 12, więc kup Novation Launchkey mk3 i ciesz się pełną wersją Ableton 12 wraz z nowym kontrolerem w cenie zakupu pełnej wersji Ableton Live 12.

Dowiedz się więcej o kontrolerach Launchkey mk3 i wybierz model dla siebie.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors