Audiotech logo

Akademia Dźwięku zaprasza na Dzień Otwarty!

Dzień Otwarty 2020_1280X620

Praktyczne warsztaty produkcji muzycznej. Wykłady o współczesności i przyszłości produkcji. A na deser: spotkanie z Bartoszem Dziedzicem, producentem Dawida Podsiadły, Artura Rojka i Moniki Brodki. To wszystko i wiele więcej czeka nas w sobotę 5 września 2020 r. w Akademii Dźwięku – największej w Polsce szkole produkcji muzycznej.

W sobotę 5 września, po raz pierwszy w tym roku, Akademia otwiera drzwi dla wszystkich zainteresowanych współczesną muzyką i jej produkcją. W trzech salach Akademii na warszawskiej Woli (ul. Wolska 64A) będzie można poznać techniki stosowane przez producentów największych hitów, oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach produkcji muzycznej. Dodatkowo na Dniu Otwartym można będzie zapoznać się z ofertą kursów Akademii Dźwięku i wypróbować nowoczesny sprzęt muzyczny, udostępniony specjalnie dla gości wydarzenia.

Gościem specjalnym Dnia Otwartego będzie Bartosz Dziedzic – kompozytor i producent znany ze współpracy z Dawidem Podsiadło („Małomiasteczkowy”, 2018), Arturem Rojkiem („Składam się z ciągłych powtórzeń”, 2014) czy Moniką Brodką („Granda”, 2010). Dziedzic, wspólnie z Dawidem Podsiadło, jest laureatem Fryderyka w kategorii Kompozytor roku za „Małomiasteczkowego”. Rozmowę z Bartoszem Dziedzicem o specyfice zawodu producenta muzycznego prowadzić będzie Mateusz Telega – producent, wydawca, pionier nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce, założyciel Akademii Dźwięku i jeden z trzech Certyfikowanych Trenerów Ableton w kraju.

Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów wydawniczych zeszłego roku był debiut Billie Eilish “When We All Fall Asleep, Where Do We Go”. Produkcję jednego z jej ostatnich singli – „Everything I Wanted” będzie rekonstruował produkcyjnie Paweł Sulewski, trener Akademii Dźwięku, producent muzyki do filmów, spektakli teatralnych i reklam, inżynier miksu i masteringu, multiinstrumentalista.

Maks Kucharski, muzyk i producent (Ten Typ Mes, Kortez, Dr. Misio) pokaże jak wygląda praca producenta muzycznego od kuchni i zaprezentuje w praktyce jak wykorzystać dostępną technologię i narzędzia. Podczas zajęć wraz z publicznością tworzyć będzie od podstaw muzykę w formule impro. Okazja do współtworzenia dźwięków z laureatem Złotej Płyty nie zdarza się często – Maks swój złoty krążek otrzymał za album Ten Typ Mes „Ała.” (2017).

Lofi hip-hop zdominował muzyczną (i memiczną) stronę internetu. Jakie tricki i narzędzia składają się najdoskonalsze przykłady brzmienia, które z definicji ucieka doskonałości? Konkretne przykłady pokaże Marcin Staniszewski. Zajęcia pozwolą lepiej zrozumieć co właściwie słyszymy w lofi i zastosować we własnej twórczości sprawdzone rozwiązania. Marcin Staniszewski to lider Beneficjentów Splendoru i właściciel studia Color My Sound, w którym realizował m.in. Michała Szpaka, Novikę czy Bajm.

Dzień Otwarty Akademii Dźwięku
5 września 2020 r., 12:30 – 17:00
ul. Wolska 64A/22, Warszawa

Sala A
Podstawy produkcji muzycznej w praktyce – 30 minutowe zajęcia tworzenia beatów w grupach. Na podstawie sesji przygotowanych przez trenerów Akademii Dźwięku uczestnicy warsztatu zrealizują własną kompozycję. Na warsztaty nie są prowadzone zapisy, decyduje kolejność. Warsztaty rozpoczynają się o godzinach:
12:45, 13:45, 14:45, 15:45.

Sala B
Rozmowy o produkcji muzycznej i spotkania z producentami.
13.00 – 13:45 | Maks Kucharski – Produkcja Muzyczna Od Kuchni
14:00 – 14:45 | Marcin Staniszewski – Brzmienie lofi
15:00 – 15:45 | Bartosz Dziedzic i Mateusz Telega – Zawód-producent muzyczny
16:00 – 16:45 | Paweł Sulewski – Billie Eilish „Everything I Wanted” – rekonstrukcja utworu

Uczestnikom Dnia Otwartego w Akademii Dźwięku zapewniony zostanie dostęp do maseczek i płynu dezynfekcyjnego. Po każdych zajęciach sale będą dezynfekowane.

Więcej informacji:
www.akademiadzwieku.pl
Wydarzenie na FB: https://bit.ly/dzienotwartyAkademiaDzwieku

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors