Waldorf Iridium Keyboard

iridium_keyboard_1500x1000_side2

Nowa wersja niezwykle udanego Waldorf Iridium.

Po udanym wprowadzeniu na rynek Iridium, wysokiej klasy desktopowego syntezatora, który wraz z Quantum daje świadectwo wizji i wysokich standardów niemieckiego producenta, nadszedł czas na kolejny produkt. Specjaliści firmy Waldorf radykalnie przeprojektowali Iridium i wzbogacili go o całkowicie nowy model 49-klawiszowej, półważonej klawiatury z polifonicznym aftertouch – FATAR TP/8SK, tworząc Iridium Keyboard. Jest to pierwsza implementacja tej klawiatury na świecie.

Wspomniana klawiatura umożliwia zupełnie nowy poziom ekspresji, a wszystko to dzięki prawdziwie polifonicznemu aftertouch. Każdy z klawiszy wysyła oddzielny strumień pomiarów siły docisku, co pozwala na kształtowanie każdego dźwięku oddzielnie. Gdy połączymy to z matrycą modulacji, która pozwala na zaprogramowanie aż 40 różnych, niezależnych połączeń – zaczyna się robić naprawdę ciekawie.

Dzięki powiększonym względem oryginału gabarytom (851 mm x 355 mm x 110 mm) jeszcze więcej parametrów posiada dedykowane pokrętła na przednim panelu, co pozytywnie wpływa na szybkość i wygodę pracy z instrumentem. Dodatkowo odnajdziemy tam też 6 przycisków Makro, do których możemy przypisać jedną z wielu dostępnych funkcji.

Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie i https://waldorfmusic.com/en/
Tymczasem obejrzyjcie trailier i nowe demo od Matta Johnsona!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!