Audiotech logo

Elysia skulpter to przedwzmacniacz mikrofonowy do formatu 500, który posiada kilka dodatkowych funkcji, które w świetny sposób mogą ożywić Twoje nagrania oraz miksy. W jaki sposób? Przekonajmy się!

Przede wszystkim skulpter to nie tylko sam preamp. Oprócz najwyższej jakości wzmocnieniu, które otrzymujemy w zakresie do 65 dB dostajemy kilka dodatkowych funkcji. Wśród standardowych opcji mamy płynnie ustawiany filtr dolnozaporowy działający w zakresie od 10 do 375 Hz.

Jednak zabawa zaczyna się w momencie, kiedy spojrzymy na drugi od góry potencjometr, czyli Shape. Przekręcając w prawo dodajemy do sygnału harmonicznych (THD), powodując, że wprowadzany sygnał jest bogatszy i „tłustszy”. Shape jednak ma zaimplementowane dwa tryby pracy – wersja pierwsza jest dedykowana dla instrumentów i oprócz harmonicznych zapewnia delikatne przycięcie wysokich częstotliwości, dzięki czemu sygnał nie staje się nieprzyjemny i ostry. Wersja druga jest dedykowana dla wokali i tam zamiast przycięcia otrzymujemy podbicie częstotliwości około 4,5 kHz.

Druga ważna funkcja to wbudowany kompresor, którego potencjometrem ustalamy próg zadziałania. Z niewielkim ratio na poziomie 3:1, soft knee i wstępnie ustalonymi parametrami attack i release kompresor świetnie sprawdza się na każdym źródle. Dzięki temu każdy wprowadzony sygnał może zabrzmieć jak skończony i zmiksowany sygnał, który będzie wymagał niewielkim poprawek w dalszej pracy.

Oczywiście w preampie wbudowane jest również wejście DI, więc jeśli potrzebujemy nagrać czyste gitary do reampingu, to również mamy taką możliwość. Nasycając i lekko je kompresując łatwiej będzie spowodować, że wprowadzone na wzmacniacz będą równo reagowały na wszystkie ustawienia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nagrać je jeszcze raz przez skulptera i dodatkowo dodać harmonicznych, aby stworzyć jeszcze potężniejsze brzmienie.

Skulpter wbrew pozorom świetnie może służyć jako urządzenie dodające ostatnie szlify do grup instrumentów lub całego miksu, aby wzbogacić i ubarwić brzmienie naszego utworu jak w poniższym filmie.

Dodatkowym plusem jest to, że elysia pozwala na zakupienie pojedynczego modułu preampu w formacie 500 jako skulpter 500 lub dwóch takich preampów z własną ramką zasilającą jako skulpter qube.

Wybór należy do Ciebie.

 

Aby dowiedzieć się więcej o produktach elysii, kliknij poniżej.

skulpter 500 to ostateczne narzędzie w procesie nagrywania. Jego audiofilski preamp jest oparty o pojedyncze rezystory kontrolujące w pełni dyskretny wzmacniacz klasy A zdolny do wzbogacenia każdego mikrofonu swoim autentycznym i naturalnym tonem.

skulpter qube to 2 mikrofonowe preampy skulpter 500, wraz ze zintegrowaną ramką z zasilaniem. Preamo jest party o pojedyncze rezystory kontrolujące w pełni dyskretny wzmacniacz klasy A zdolny do wzbogacenia każdego mikrofonu swoim autentycznym i naturalnym tonem. Posiada dwa stadia saturacji i filtracji oraz inteligentny kompresor, dzięki któremu wokal lub instrument brzmi jak gotowy do wydania.

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors