Audiotech logo
Szymon Chudy

Szymon Chudy

Szymon Chudy – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny.

Zagrał ponad tysiąc koncertów w sześciu krajach. Wziął udział w nagraniu kilkunastu płyt, z których dwie wyróżniono za spektakularne nakłady. Szanuj nagrodzono potrójnie platynową płytą, a zarejestrowaną w legendarnym studio Boba Marleya Tuff Gong na Jamajce, Jamaican Trip – platynową płytą. Wraz ze StarGuardMuffin znalazł się na czwartym miejscu listy Uncharted, amerykańskiego magazynu Billboard. Za swoje działania, wraz z zespołem, został doceniony nagrodą konsul Jamajki w Polsce.

Jako jedyny Polak znalazł się w grupie dwustu najlepiej rokujących, młodych, europejskich muzyków, wybieranych w ramach unijnego projektu Euro-Mediterranean Youth Music Expo. W następstwie wziął udział w serii koncertów i warsztatów na Cyprze, gdzie występował wraz z zespołem złożonym z muzyków wielu narodowości. Po powrocie został zaproszony do udziału w festiwalu Egyptable, co zaowocowało koncertami w Kairze i Aleksandrii.

Dziś nadal tworzy swoją historię, poszukując kolejnych doznań artystycznych.

PROJEKTY ARTYSTYCZNE

W ciągu ostatnich lat Szymon nagrywał lub koncertował z wieloma wybitnymi artystami, między innymi Edytą Górniak, Krzysztofem Cugowskim, Kamilem Bednarkiem, Gentlemanem, Capletonem, Deanem Fraserem, Wojtkiem Mazolewskim, Piotrem Baronem, Mesajahem, Natalią Niemen i wieloma innymi.

Jako muzyk Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego miał również okazję występować u boku m.in. Piotra Roguckiego, Piotra Rubika, Olgi Bończyk, Janusza Radka, Katarzyny Groniec oraz wielu innych znamienitych artystów.

Obecnie skupia się na autorskiej twórczości powoli przygotowując solowy repertuar. Koncertuje również z Ras Lutą oraz Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego.

W przeszłości współtworzył także m.in. zespół Bakshish, Bethel, Chilli Crew, StarGuardMuffin.

Czego używa Szymon Chudy?

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors