Audiotech logo
Piotr Świętoniowski

Piotr Świętoniowski

Piotr Świętoniowski jest cenionym klawiszowcem, aranżerem, multiinstrumentalistą i producentem muzycznym. Jego twórczość odznacza się unikalnym połączeniem nowoczesnych elektronicznych brzmień z tradycyjnymi akustycznymi instrumentami, co sprawia, że jego aranżacje i produkcje są niezwykle bogate i interesujące. Piotr posiada niezwykle szeroką wiedzę z zakresu syntezy brzmienia oraz obsługi syntezatorów analogowych i cyfrowych, co pozwala mu eksperymentować i tworzyć nowatorskie dźwięki.

Jego zamiłowanie do muzyki elektronicznej jest równie silne jak miłość do akustycznych brzmień, co sprawia, że granice między tymi dwoma światami są dla niego bardzo płynne. Jako sideman brał udział w projektach orkiestrowych z udziałem polskich artystów, takich jak Kayah, Stanisław Soyka, Natalia Przybysz, Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Andrzej Piaseczny, Kasia Stankiewicz, Krzysztof Cugowski, a także współpracował z artystami o międzynarodowej renomie, takimi jak Carlos Johnson, Frank McComb, Lachy Doley czy Sari Schorr. Koncertował wraz z zespołem Carlosa Johnsona w Japonii z gwiazdami chicagowskiego bluesa.. Od 2015 roku Piotr współpracuje z Anitą Lipnicką, nagrywając z nią cztery albumy i pełniąc funkcję producenta przy wydaniu albumu „odnowa” w 2019 roku. W 2023 roku wyprodukował i miksował utwory na albumu „śnienie” Anity Lipnickiej. Jest też współkompozytorem kilku piosenek albumu „śnienie”. Obecnie Piotr gra z Anitą Lipnicką jako kierownik muzyczny jej zespołu, koncertuje również z Sebastianem Riedlem. Ponadto prowadzi własne studio produkcji muzycznej, gdzie zajmuje się produkcją piosenek i miksowaniem nagrań.

Jego pasja do muzyki oraz wszechstronność w działaniach artystycznych sprawiają, że jest cenionym muzykiem na polskiej scenie muzycznej.

 

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors