Audiotech logo
Kuba Sojka

Kuba Sojka

Kuba Sojka to producent, performer i muzyk ze Śląska. Rok 2007 to rok, w którym pod pseudonimem Psi-Acoustic zaprezentowane zostały jego pierwsze muzyczne eksperymenty, gdzie tworzył muzykę ambientową i downtempo z elementami IDM, dub i minimal techno. Dwa lata później rozpoczął karierę tworząc muzykę pod swoim prawdziwym nazwiskiem i tworząc detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz. To skłoniło go do współpracy z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records.

​Jego kontynuacja produkcji muzycznej skupiła się na współpracy z wytwórnią Chicago Mathematcs Recordings, która prezentuje jego bardziej jazzowe i soulowe oblicze, ale nie tylko poprzez EP-kę „Bright shadow of a star”, ale przede wszystkim przez album „Mysterious Intrigue” wydany na 2×12”. To wydawnictwo odważnie pokazało, jak Kuba potrafi łączyć odrobinę artystycznego świata jazzu i undergroundowego klubowego brzmienia Detroit techno i chicagowskiego house’u.

​Kuba często współpracuje z Minimalsoul Recordings przy produkcji i występach, a także wydaje dla londyńskiej Souliner Records. Szeroka gama muzyczna, jaką Kuba dostarcza w swoich występach, daje mu umiejętność improwizacji, która ukazuje jego żywą i dynamiczną osobowość i jest doceniana przez różnorodną publiczność. Kuba to jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzyki elektronicznej, prezentujący swoją muzykę poza polskimi klubami i festiwalami. Wydaje swoją muzykę w międzynarodowych wytwórniach i utorował sobie drogę do występów na zagranicznych eventach.

Kuba nie tylko zamierza prezentować swoje produkcje muzyczne, ale zachęca innych do poszukiwania nowych brzmień i jakościowej estetyki w muzyce.

Zobacz prezentację Kuby w ramach warsztatów Hybryda Studio/Scena

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors