Audiotech logo

Ignacy Matuszewski

Absolwent klasy fortepianu jazzowego dra Piotra Wyleżoła na Akademii Muzycznej w Krakowie. Na krakowskiej Akademii studiował także klawesyn, a w Katowicach kompozycję i aranżację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Obecnie producent, kompozytor, aranżer, pianista, muzyk elektroniczny i szeroko rozumiany muzyczny ogarniacz.

Specjalizuje się w muzyce elektronicznej i sound-designie, o czym może świadczyć objęcie honorowym patronatem przez Dave Smith Instruments (Sequential), jednego z najbardziej prestiżowych producentów syntezatorów. Pracował dla wielu realizacji telewizyjnych i filmowych, zarówno przy warstwie muzycznej jak i udźwiękowieniu. Jest producentem lub współproducentem ponad 20 albumów m.in. dla wytwórni Kayax czy Fonobo. Jego autorski, synthpopowy projekt Romantic Fellas zdobył Grand Prix Festiwalu Młodych Talentów 2016 a jego debiutancki krążek How To Be Romantic został uznany przez magazyn Outrave za jeden z najważniejszych polskich albumów dekady 2010-2020. Współtworzy duet Gimnastyka Artystyczna u boku Legendarnego Afrojaxa. Ich debiutancki album Gimnastyka Artystyczna został okrzyknięty przez Politykę najciekawszym albumem hiphopowym roku 2021. W 2022 roku został członkiem zespołu Ralpha Kaminskiego (My Best Band In The World), w którym udziela się jako kreator sesji koncertowej, sounddesigner, aranżer i muzyk elektroniczny. Ponadto współpracował z artystami takimi jak Tymek, Krzysztof Skonieczny, Tau, Medium, Koko Die, Kuba Więcek, Piotr Orzechowski (Pianohooligan) i wielu innych.

Zajmuje się także działalnością pedagogiczną. Dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 stworzył w serwisie YouTube kanał A=432, dzięki któremu wyjaśnia tajniki produkcji muzycznej i teorii muzyki. Prowadzi specjalistyczne szkolenia programu Ableton Live a także autorskie warsztaty programowania syntezatorów analogowych i sound-designu. Podobną tematykę porusza na łamach kultowego magazynu Estrada i Studio, którego autorem jest od 2021 roku.

Od początku kariery działa również w teatrze, zarówno jako twórca, jak i kompozytor; współpracował z Teatrem Bagatela, później Krakowskim Teatrem Variete, którego kierownikiem muzycznym został w roku 2020 i realizował szereg premier, między innymi Pretty Woman czy Variete’s Grand Revue.

Na co dzień kolekcjoner syntezatorów, amator kina klasy „Z” i ultras Star Treka.

Czego używa Ignacy Matuszewski?

Zobacz prezentację Ignacego w ramach warsztatów Hybryda Studio/Scena

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors