Audiotech logo

The Lions to kontynuacja muzycznej drogi wybitnego zespołu Lion Vibrations, który od 1997 nieustannie wyznacza nowe trendy na scenie muzyki reggae. Ostatni album zespołu Friends stał się fundamentem muzycznym grupy The Lions i od początku naznaczony jest pasmem sukcesów. Płyta powaliła krytyków, a niektórzy z nich ośmielili się nawet nazwać ją kultową. Album Friends to przedsięwzięcie bez precedensu w historii polskiej fonografii. Finezyjna, jazz’owa wirtuozeria spotkała się z radosnym i bezpretensjonalnym, jamajskim bujaniem, które nikogo nie pozostawia bez uśmiechu na twarzy.

Grupa wystąpiła w filmach o legendarnych festiwalach – gliwickim Winter Reggae oraz Ostróda Reggae Festiwal, a jego członkowie, oprócz grania muzyki, angażują się w działalność charytatywną, ekologiczną i na rzecz praw człowieka.

W pierwszym okresie istnienia zespół wydał trzy długogrające albumy: Lew, Message 4U oraz Dub 4U.

W grudniu 2005 roku zespół ujawnił swój kolejny – tym razem minialbum, na którym gościem specjalnym, a zarazem osobą która okazjonalnie towarzyszyła w występach był Jerzy Mercedes Mercik, niezwykle charyzmatyczny i utalentowany muzyk, wokalista nieistniejących, legendarnych polskich grup, takich jak: Śmierć Kliniczna oraz R.A.P. Ten drugi przez wielu uważany jest za najlepszy zespół reggae w kraju. Krążek z udziałem Mercedesa nosi tytuł Over The Rainbow i jak poprzednie wydany został przez gliwicką wytwórnię Zima. Od tego też albumu zespół występuje z pełną sekcją dętą.

W 2008 roku ukazał się kolejny krążek grupy zatytułowany Save Us… Płyta ta została poprzedzona singlem. Była to najdojrzalsza z dotychczasowych produkcji zespołu. 
Save Us… stanowi bardzo ciekawą mieszankę styli, od roots reggae z dubem po elementy jazzu. Gościnnie na płycie zagrał wyśmienity polski saksofonista jazzowy i kompozytor Piotr Baron. Mixem i masteringiem zajęli się najważniejsi polscy producenci reggae – Jarek Smak i Mariusz Dziurawiec ze studia AsOne. Album zyskał nominację w plebiscycie magazynu branżowego o muzyce reggae Free Colours na najlepszą płytę roku, a grupa w kategorii na najlepszy zespół. W 2009 roku zespół został, przez internautów, ogłoszony najlepszym zespołem w kraju w międzynarodowym konkursie Reggae Contest. Grupa udostępniła swoje nagranie Human Rights z ostatniego albumu na rzecz akcji Small Places Tour organizacji Amnesty International, który stał się również hymnem Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów organizowanego przez obrońców praw człowieka na całym świecie. Z tej okazji, do utworu powstał teledysk promujący akcję.Obecny skład The Lions to swojego rodzaju All Stars Band, który tworzą wybitni i cenieni na całym świecie soliści znani m.in. z takich zespołów jak: Lao Che, Pink Freud, Kamil Bednarek, Maria Sadowska, Jose Torres Havana Dreams, Messajah, W.E.N.A., Stan Borys, Miloopa.
Muzycy zespołu koncertowali na wielu zagranicznych festiwalach m.in.: Cena Contemporanea [Brazylia], Bokurano Bungaku Festival [Japonia], The Barranquilla Jazz Festival [Kolumbia], Jarasum Jazz Festival [Korea], ElbJazz Festival [Niemcy], Malmö Festival [Szwecja], Comblain Jazz Festival [Belgia], Sziget [Węgry], Fete de la Musique [Luksemburg], Szene Openair [Austria], Green Valley Festival [Austria], Jazzystan Festival [Kazachstan], United Islands Festival [Czechy], Flora Festival [Czechy].
Obecni są również na wszystkich, głównych muzycznych imprezach w kraju m.in.: Przystanek Woodstock, Heineken Opener, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka, T-Mobile Nowe Horyzonty, One Love, OFF Festival, Ostróda Reggae Festival, ReggaeLand Festival, Jazz Nad Odrą.

W recenzjach koncertów wielu wykonawców pisze się często, że artysta oczarował publiczność. W wypadku The Lions wypada użyć określeń bardziej dosadnych – koncerty elektryzują, oszałamiają, i wprowadzają w zachwyt! Jedno jest pewne – dziesięcioosobowy skład, duża sekcja dęta i przepiękne solistki sprawiają, że każdy występ The Lions to muzyczne przeżycie najwyższej światowej próby.

https://www.facebook.com/TheLionsBand
http://www.thelions.pl/
https://audiotechpro.pl/producenci/sontronics.html

 

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors