Audiotech logo

Sontronics |STC-1S| |DM-1S| |DM-1B| |DM-1T| – Test zestawu mikrofonów perkusyjnych InfoMusic.pl

Przemysław Głowacki w teście opublikowanym na portalu Infomusic.pl podzielił się swoimi wrażeniami, na temat zestawu mikrofonów perkusyjnych marki Sontronics, w którego skład wchodziły mikrofony: | Sontronics STC-1S | Sontronics DM-1S | Sontronics DM-1B | Sontronics DM-1T | Test mikrofonów odbył się na następujących podzespołach: (przewodach Proel Die-Hard), oraz na (interfejsie Focusrite Scarlett 18i20), całość zarejestrowana na (daw’ie Avid Pro Tools). Sontronics to brytyjska marka produkująca wysokiej klasy mikrofony. To co wyróżnia tę markę, to pasja do mikrofonów, świetne brzmienie, fakt iż konstrukcje są projektowane i wykonywane w Wielkiej Brytanii oraz dożywotnia gwarancja. Sontronics w swoim portfolio ma mikrofony do wielu zastosowań – od domowych, przez studyjne po sytuacje live. Pojemnościowe, dynamiczne, lampowe, wstęgowe. Do lektorki, do wokalu, do instrumentów, czy zbierania ambientu. Jak mikrofony wypadły w teście Przemysława? Poniżej kilka cytatów z testu Przemka:

„Mikrofon jest bardzo czuły i dokładny. Kardioidalna charakterystyka pozwala na rejestrację również w znacznej części akustyki i wybrzmienia w samym pomieszczeniu. Brzmienie jest jasne, czytelne, a detale szczegółowe. Powyższe nagranie prócz umieszczenia w panoramie nie ma w sobie żadnej ingerencji zewnętrznych wtyczek. Mikrofony możemy rozszerzyć o wymienne kapsuły zmieniające charakterystykę – OMNI (dookolna) oraz HYPER (hyper-kardioidalna).”

 

„Mikrofon wydaje się matowy i nieco suchy, jednak mi osobiście ten charakter odpowiada ze względu na bogactwo barwy oraz rejestrowane pasmo, które daje nadzieję na ukręcenie swojego brzmienia w trakcie miksu i nadania ostatecznego kształtu brzmieniowego. Miałem problemy z wyregulowaniem poziomu sygnału w interfejsie, ale tłumik załatwił sprawę.”

„Mikrofon specjalizuje się w niskim paśmie i to prawda – brzmi bardzo klarownie i nie zatyka się. W porównaniu do znanych mi mikrofonów innych producentów, a mówimy tu o dwóch najpopularniejszych modelach znanych firm jest dokładniejszy i daje więcej szczegółów w róznej dynamice. Wykręcenie na equalizerze docelowego brzmienia z podanego sygnału to już bułka z masłem – zakres jest na tyle szeroki, że prócz dołu mamy ciepłym wspaniały środek, który daje nieco oldschoolowe brzmienie. Myślę, że mikrofon również świetnie może się sprawdzić przy rejestracji basu w studio – na pewno pozwoliło doskonale uzupełnić brzmienie.”

„Ostatni z testowanych mikrofonów to ten dedykowany do tomów. Z pozoru identyczny jak jego brat do werbla, różna jest ich konstrukcja. Producent wyposaża go również w klamp do zamocowania do obręczy z łódką. Dominującym pasmem jest tu ciepły środek i w tym rejestrze specjalizują się DB-1T. Również zostały wyposażone w tłumik 10 dB do lepszej kontroli i wysterowania. Mają bardzo skuteczny wysoki środek więc myślę, że z powodzeniem może również posłużyć jako wspomagasz do stopy i rejestrowaniu górki.”

„Sontronics nie są tanie, bowiem za wymieniony wyżej zestaw przyjdzie nam zapłacić ok. 5.000 złotych, jednak w podstawowym secie możemy się zmieścić w ok. 3.000 zł. Są to zawodowe narzędzia do rejestracji profesjonalnych śladów perkusyjnych dla ludzi z dużą wyobraźnią i minimalną wiedzą na temat realizacji. Jest to bez wątpienia bardzo interesująca pozycja do przemyślenia i warto przy projektowaniu swojego ministudia wziąć je pod uwagę, gdyż jak udowodniły są uniwersalnymi narzędziami i skoro ja poradziłem sobie z nimi – Wy na pewno również.”

Bardzo dokładna, profesjonalna, oraz rzetelna recenzja Przemysława, jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat testowanych mikrofonów Sontronics znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors