Audiotech logo

teenage engineering OB-4 – to sporo więcej niż tylko głośnik Bluetooth – recenzja dailyweb

Przenośny głośnik Bluetooth teenage engineering OB-4

Daniel Buliński w teście opublikowanym na portalu dailyweb podzielił się swoimi wrażeniami, na temat przenośnego głośnika Bluetooth teenage engineering OB-4. Jest to przenośny, wysokiej jakości głośnik z dwoma 4″ wooferami i parą neodymowych tweeterów, które dostarczają klarowny, czysty dźwięk. Słuchaj muzyki wykorzystując wejście liniowe, bluetooth, radio FM oraz dysk. Interfejs jest minimalistyczny i udostępnia jedynie niezbędne rzeczy. Przejdź niżej i zobacz co unikatowego jeszcze w sobie skrywa. Poniżej kilka krótkich cytatów z testu Daniela:

„Głośnik teenage engineering OB-4 dysponuje nie tylko Bluetooth, ale również wejściem liniowym, modułem radia FM, oraz dyskiem wewnętrznym, który jest używany do nagrywania odtwarzanego dźwięku, przez 2 godziny. Po co? Abyś mógł przewinąć ulubioną piosenkę z radia, i cieszyć się nią jeszcze raz (albo kilka razy), lub miksował swoje zapisane utwory. Oprócz tego głośnik OB-4 ma wbudowaną funkcję metronomu, oraz nagrane dźwięki ambient, do wyciszenia się lub pomagające w skupieniu i pracy jak również tryb karma, która odgrywa 1 z 30 dostępnych mantr.”

„Zasadniczo teenage engineering OB-4 to bardzo głośne urządzenie – 38 W na kanał! Skutkuje to ponad 100 dB realnej mocy. To całkiem sporo, zwłaszcza że dźwięk ten w pełnym zakresie głośności pozbawiony jest niemal wszelkich zniekształceń. Nie będzie tu charczenia, czy odczuwalnego spadku jakości odtwarzanego dźwięku. Jak dotąd przetestowałem tylko kilka urządzeń, które grały tak czysto jak OB-4 – żadne, nie było jednak tańsze.”

„Sam dźwięk charakteryzuje się rewelacyjną responsywnością i dynamiką. Jest wyraźnie cieplej, bardziej basowo, ale z wysoko zaznaczoną średnicą i górą. Przesadziłbym jednak gdybym uznał, że OB-4 naśladuje konkurencje i proponuje grę na planie V, który ma trafić tylko do miłośników głośnej, modnej muzyki. Tutaj zadowolony będzie więc chyba każdy. Potężna scena i separacja obu kanałów to spora zaleta. Krystaliczna czystość i szczegółowość, to coś nie do przecenienia. Po prostu soczysta i pełna energii muzyka!”

„Nie da się również pominąć trybu metronomu, dźwięków karmicznych i niesamowitego trybu ambient, który opiera się na nagraniach z Radia FM. Używałem tego podczas pracy i w celu odprężenia się — kiedyś szukałem dedykowanych list na spotify i YT. Dzięki teenage engineering OB-4 mam to prosto z pudełka, podane na srebrnej tacy! Tryby dysku i zapętlania muzyki, dają sporo frajdy. Profesjonaliści pewnie wykorzystają okazję do generowania oryginalnych sampelków.”

„Trzeba mieć cojones ~ odwagę, by stworzyć taki sprzęt. Gdybym mógł, postawiłbym piwo ludziom i zbił piątkę, którzy wprowadzili ten sprzęt na rynek. Czegoś takiego długo nie zobaczycie, na pewno nie z szyldem JBL, Bang & Olufsen, a nawet Devialet. Głośnik teenage engineering OB-4 rewelacyjnie wygląda i świetnie gra. Nie tylko bardzo głośno, ale też bardzo czysto i żywo. Ma BT, port Line In, Radio FM i kilka trybów jak metronom, generowany z radia ambient i zdefiniowane mantry. Ma też dysk, który nagra 2 godziny muzyki. Można ją odtworzyć, zmienić tempo, a nawet zapętlić.”

Jak teenage engineering OB-4 wypadł w teście Daniela? Według nas bardzo pozytywnie! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat teenage engineering OB-4 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors