Audiotech logo

Sontronics Solo – recenzja Realizator.pl

Adam Celiński na łamach portalu Realizator.pl podzielił się swoimi wrażeniami na temat mikrofonu dynamicznego Sontronics Solo, który miał okazję przetestować w boju. Mikrofon dynamiczny Sontronics Solo cieszy się bardzo wąską charakterystyką superkardioidalną. Idealnie sprawdzi się ona zarówno na wokalach, jak i wzmacniaczach gitarowych oraz perkusji. Tak w studio, jak i na scenie. Sontronics Solo bardzo łatwo się konfiguruje i użytkuje, niezależnie od tego, czy jesteś inżynierem dźwięku live, wokalistą, czy gitarzystą. Poniżej mały cytat:

Pierwsze wrażenia chwilę po tym jak otrzymałem mikrofon i zabrałem go na koncert Mamadou to przede wszystkim bardzo duża szczegółowość. Niskie pasmo jest ograniczone dlatego nawet przy kontaktowej pracy z mikrofonem jego brzmienie jest bardzo dobrze wyważone w dolnych częstotliwościach pasma, oraz w niskim środku. Pracując z SOLO nie spotkamy się z charakterystycznymi „popami”, nawet jeśli nie zastosujemy filtra dolnozaporowego. Charakterystyka superkardioidalna jest bardzo wąska i daje poczucie niskiego poziomu przesłuchów ze sceny.

„Generalnie SOLO w większości implementacji, po zastosowaniu czułości przedwzmacniacza, od razu brzmi bardzo dobrze i to bez potrzeby korzystania z korekcji. Bardzo dobrze dobrany poziom pasma poniżej 100 Hz sprawia, że znika problem wybuchowych głosek, nawet przy bezpośrednim kontakcie „usta na grillu”. To bardzo solidnie wykonany mikrofon o bardzo dobrym brzmieniu. Zapraszam do odsłuchania próbek. Jednym zdaniem – warto mieć SOLO w swojej walizce„.

Wypada chyba całkiem pozytywnie, hmm? Niemniej jednak warto zapoznać się z całym testem, a także posłuchać wspomnianych próbek! Zrobić to możecie klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat mikrofonu Sontronics Solo znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors