Audiotech logo

Sontronics Podcast Pro – recenzja Estrada i Studio

Mikrofony Sontronics Podcast Pro

Tomasz Wróblewski, który miał okazję przetestować mikrofon Sontronics Podcast Pro podzielił się swoimi wrażeniami na portalu Estrada i Studio oraz opublikował prezentację mikrofonu w serwisie Soundcloud. Czy Sontronics stworzył bestie do podcastu? Jesteście ciekawi jak wypadł w teście? Poniżej dwa krótkie cytaty z testu Tomka:

„Najnowszy Podcast Pro, jak sama nazwa wskazuje, dedykowany jest do realizacji podcastów, co jednak wcale nie musi oznaczać zawężenia zakresu jego zastosowania wyłącznie do tego obszaru. Wystarczy wspomnieć o mikrofonie Shure SM7B, który świetnie sprawdza się w wielu różnych konfiguracjach, choć zaczynał jako mikrofon lektorski dla rozgłośni radiowych. Wprawdzie Podcast Pro nie ma tylu funkcji co SM7B, ale też kosztuje znacząco mniej. Ponadto dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i czerwonej (szkarłatnej).”

„Wprawdzie nie jest to cecha, na którą zwraca uwagę wielu użytkowników, ale Podcast Pro ma bardzo duży potencjał w zakresie jego modyfikacji przez osoby lubiące tego typu wyzwania. Poza efektownym dźwiękiem i solidną konstrukcją był to też jeden z powodów, dla których zakupiłem testowany egzemplarz. Za stosunkowo niedużą kwotę i niewielkim nakładem pracy można podnieść funkcjonalność mikrofonu, instalując w nim transformator o przekładni zwiększającej (np. kosztujący ok. 50 zł transformator Neutrik NTE-10/3), albo prosty układ wzmacniacza napięciowego zwiększającego poziom sygnału o 10 dB.”

Mikrofon w teście wypadł bardzo pozytywnie, poniżej prezentacja mikrofonu nagrana przez Tomka!

Polecamy zapoznać się z pełnym testem mikrofonu klikając w przycisk poniżej.

Więcej informacji na temat mikrofonu Sontronics Podcast Pro znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors