Audiotech logo

Sonar – Bardziej lirycznie o produkcji – wywiad Realizator.pl

Sonar – Bardziej lirycznie o produkcji - wywiad Realizator.pl

Jakub Krzywak z portalu Realizator.pl przeprowadził wywiad z Łukaszem Stachurko. W wywiadzie zostało poruszone wiele ciekawych tematów, Łukasz opowiada o tym jakiego sprzętu używa do produkowania muzyki, gdzie realizował swoje produkcje, czy o tym w jaki sposób nagrywa wokale. Poniżej kilka krótkich cytatów z wywiadu:

“Spory masz ten setup… Przybliżysz w całości?

~ Mam to czego potrzebuje. Staram się nie gromadzić nadmiernej ilości rzeczy żeby z nimi nie walczyć. W studio mój tor to Therimionic Culture Rooster – znakomity jedyny w swoim rodzaju dwukanałowy preamp lampowy (dwa obwody na kanał – trioda i pentoda) z prostym EQ i Attitude czyli sekcją przesteru znaną z Culture Vulture. Świetne kreatywne urządzenie na którym można solidnie i szlachetnie „zepsuć” dźwięk. Tutaj wchodzi Arturia AudioFuse. Z instrumentów mam protoplaste grooveboxów Rolanda MKS-7 na którym pewnie udało by się ukręcić soudtrack do Stranger Things, fajnie zadziornie brzmiącego Korga Minilogue, DSI Tempest z którego ostatnimi czasy jakoś mniej korzystam i nowość Arturia Drumbrute w którym zakochałem się od pierwszego usłyszenia. Lubie takie proste, konkretne instrumenty o mocarnym brzmieniu. Mam też kilka narzędzi hardware’owych do efektowania sygnału. M.ik Korg Kaoss Pad 3, EH Cathedral czy Strymon Timeline, a sadzę się jeszcze na pogłos Big Sky. Istotnym elementem mojego systemu są ukochane Geneleci 1030a. Absolutnie uwielbiam te głośniki. Znam na wylot, ale też lubię obcować z generowanym przez nie dźwiękiem. Bardzo lubię je za dynamikę i kontur, oraz ogromną muzykalność.”

“Przypuszczałeś winyle również przez Arturię?

~ Arturia jest transparentna więc korzystam z niej kiedy zależy mi na możliwie „czystym” zgraniu. Jeśli chcę coś dodać lub uwypuklić korzystam z Roostera. Często zniszczone płyty w zestawieniu z ekstremalnymi ustawieniami tego urządzenia dają niesamowite efekty.”

“Czyli większą część produkcji zrealizowałeś w zaciszu swojego domowego studia?

~ Jeśli chodzi o produkcję to zawsze pracuję w domu lub w zaadoptowanym w tym celu miejscu. Bardzo lubię tworzyć w różnych przestrzeniach, to dla mnie niezwykle inspirujące, dlatego ogromnie się cieszę z interfejsu audio Arturia AudioFuse. To naprawdę genialne, kompaktowe i świetnie brzmiące urządzenie dające ogromną wolność. Posiada wiele udogodnień jak preamp gramofonowy, który w przypadku mojej techniki pracy (sampling) jest niezwykle przydatny.”

Aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym wywiadem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors