Audiotech logo

Novation Summit – test Estrada i Studio

Syntezator Novation Summit

Synthezaur w teście opublikowanym na portalu Estrada i Studio podzielił się swoimi wrażeniami na temat syntezatora Novation Summit. Zbudowany na solidnym fundamencie uznanego syntezatora Novation Peak, Summit jest 2-częściowym, 16-głosowym syntezatorem z trzema oscylatorami na głos, skierowanym do profesjonalnego lub półprofesjonalnego muzyka poszukującego potężnego, inspirującego 61-nutowego syntezatora klawiszowego do zastosowania na scenie i w studio.Poniżej kilka krótkich cytatów z testu Synthezaura:

„Nie rozwodziłem się zbytnio nad brzmieniem Summita i ewidentnie muszę ten błąd naprawić: silnik stworzony przez Novation to perfekcyjnie naoliwiona maszyna uchwytująca wszystkie zalety hybrydowej konstrukcji syntezatora. Jako fan hybrydowego trybu pracy z audio, hybrydowych silników (na przykład Korgów z serii DW) i wszystkiego, co daje mi możliwość zniszczenia cyfrowego sygnału analogowym filtrem muszę przyzna, że Summit zaspokaja moje najskrytsze marzenia. Producent mądrze wybrał wavetable, stworzył doskonale brzmiące fale „proste”, daje do rąk charakterystyczny filtr i bardzo plastyczny rezonans. Czego chcieć więcej?”

„Wrócę na chwilę do sekcji efektów, nad którą przecież się już rozwodziłem. Jednak podczas omawiania zalet hybrydowości instrumentu muszę pochwalić Summita za to, że jego chorusy, delaye i pogłosy nie psują toru sygnału. W przypadku analogowego REV2 unikam cyfrowych efektów jak ognia – cały czar analogowego toru sygnału pryska, pojawiają się problemy fazowe a dramatycznie ubogi arsenał funkcji sprawia, że i tak nigdy nie dostaję tego, czego potrzebuję. Procesor efektów Summita uszlachetnia brzmienie, jest doskonałym narzędziem do finalnych szlifów i w niczym nie uszczupla analogowych walorów dźwięku.”

„Summit to rewelacyjny instrument o ogromnej wręcz palecie brzmień. Aż ciężko wyobrazić sobie zadanie, z którym by sobie nie poradził. To poważny konkurent wszystkich polifonicznych instrumentów na rynku, także tych ze znacznie wyższej półki cenowej i bez dwóch zdań poleciłbym go wszystkim szukającym rozwiązania uniwersalnego i bezkompromisowego w kwestii brzmieniowej, bo mam wrażenie, że w kategorii syntezatora hybrydowego został osiągnięty pewien szczyt, no pun intended.”

Jak Novation Summit wypadł w teście Synthezaura? Według nas bardzo pozytywnie! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Notation Summit znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors