Audiotech logo

Novation Launchpad Pro skale muzyczne – test Musoneo

Maciej Polański z portalu Musoneo przetestował 32 skale muzyczne kontrolera Novation Launchpad Pro Mk3 oraz udostępnił film z testu na platformie YouTube. Launchpad Pro Mk3 jest najpotężniejszym kontrolerem MIDI typu grid Novation z 64 padami do produkcji: zarówno w Ableton Live jak i z Twoim sprzętem. Daje Ci wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia i wykonywania swoich utworów. Poniżej dwa cytaty z testu Maćka: 

„Coraz częściej kontrolery MIDI wyposażone w czułe na siłę uderzenia i docisku (aftertouch) gumowe pady zastępują klawiaturę fortepianową przy produkcji muzyki elektronicznej. Dobrym przykładem mogą być kontrolery Ableton Push 1/2 czy Novation Launchpad Pro. Ten ostatni wskutek potężnej aktualizacji firmware zyskał tryb Scale Mode. W tym trybie padom przyporządkowywane są dźwięki jednej z 32 dostępnych skal w określonej tonacji. Dodatkowo możemy określić ilość dźwięków skali w wierszu, co pozwala na jej odgrywanie za pomocą 2, 3 lub 5 palców. Paleta opcji obejmuje nie tylko skale modalne, ale także różne odmiany pentatoniki, skale bluesowe oraz skale o zabarwieniu etnicznych. W filmie udowadniamy, że właściwie dobrana skala może pasować nie do jednej „funkcji”, ale do całych sekwencji akordów.”

„Dlaczego gra na padach jest łatwiejsza? Po pierwsze, nigdy się nie pomylimy, bo nie mamy możliwości wyzwolenia dźwięku nie należącego do wybranej skali. Po drugie nie musimy uczyć się „opalcowania” skal, wystarczy że wybierzemy właściwą tonację. Po trzecie, szeroki wybór skal zwykle umożliwia dobór dźwięków, które będą pasować do wszystkich akordów w danej sekwencji. A co z solówkami jazzowymi? Zawsze pozostaje tryb chromatyczny.”

Polecamy zapoznać się z filmem Macieja, który znajduje się poniżej!

Więcej informacji na temat kontrolera Novation Launchpad Pro Mk3 (trzeciej generacji) znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors