Audiotech logo

Novation Launchkey 49 MKII – Kontroleryzm.pl

Klawiszowy kontroler MIDI Novation Launchkey 49 MKII

Aske w teście opublikowanym na portalu Kontroleryzm.pl podzielił się swoimi wrażeniami na temat klawiszowego kontrolera MIDI Novation Launchkey 49 MKII. Poniżej dwa krótkie cytaty z jego testu:

„Teraz, kiedy dowiedzieliśmy się już co odróżnia Novation Launchkey 49 od konkurencji, pora sprawdzić, jak właściwie pracuje się z tą klawiaturą. Jej główny element, czyli 49 klawiszy typu Synth-Action działa jak najbardziej sprawnie i daje nam pełną kontrolę nad dynamiką gry. Oczywiście to, czy odpowiada nam taki typ klawiszy (lekkie, nieważone) jest już kwestią osobistych preferencji, jednak należy pamiętać, że w takim przedziale cenowym raczej ciężko znaleźć nawet półważone klawisze. Jeśli zaś chodzi o pracę z dodatkowymi kontrolkami w które wyposażono to urządzenie, to też nie da się do niczego przyczepić. Wspomniany wcześniej minimalistyczny design sprawia, że wszystko jest bardzo przejrzyste, dzięki czemu bardzo szybko zapamiętujemy rozmieszczenie poszczególnych elementów, co wpływa pozytywnie na komfort pracy. W obsłudze klawiatury bardzo pomaga duży wyświetlacz LCD znajdujący się koło faderów. Pokazuje on bieżącą wartość aktualnie kontrolowanego parametru, dzięki czemu możemy wprowadzać dość precyzyjne zmiany bez konieczności dotykania myszki i klawiatury. Całkiem miłe zaskoczenie stanowią pady, co do których obawiałem się, że ich niewielki rozmiar dostosowany do odpalania klipów nie sprawdzi się podczas wystukiwania rytmów. Okazało się jednak, że mimo iż nie należą one do najbardziej czułych padów na rynku, to nagrywanie za ich pomocą partii perkusyjnych jest całkiem wygodne i (co najważniejsze) sprawia niemałą frajdę.”

„Novation Launchkey 49 to klawiatura sterująca która bez wątpienia wybija się ponad przeciętność, ale nadal brakuje jej wiele by znaleźć się w ekstraklasie. System InControl, mimo iż nie jest w żadnej mierze rewolucją, znacznie zwiększa jej możliwości, zwłaszcza jeśli korzystamy z programów Ableton Live lub Reason. Jeśli dodamy do tego przemyślany design i całkiem ciekawy zestaw dodatków (Ableton Live Lite, wtyczki V-Station oraz Bass Station, dwie aplikacje na iPada oraz ważący 1GB pakiet sampli od LoopMasters), otrzymamy jedną z lepszych klawiatur sterujących w tym przedziale cenowym. Należy również pamiętać, że za niewielką dopłatą można nabyć wersję wyposażoną w 61 klawiszy (istnieje również tańsza wersja 25 klawiszowa, która posiada jednak tylko jeden fader).”

Według nas Novation Launchkey 49 MKII wypadł bardzo pozytywnie, jednak aby mieć pełen obraz, zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Niestety tego produktu nie ma już w sprzedaży, jednak jest jego nowsza wersja o której więcej informacji znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors