Audiotech logo

Novation Launchkey 37 MK3 – test Muzyk

Klawiatura sterująca Novation Launchkey 37 Mk3

Grzegorz Bartczak w recenzji opublikowanej na portalu Muzyk podzielił się swoimi wrażeniami, na temat klawiszowego kontrolera MIDI Novation Launchkey 37 MK3. Novation Launchkey Mk3 to intuicyjny i w pełni zintegrowany kontroler MIDI od Novation do tworzenia utworów w Ableton Live, zaprojektowany tak, aby dać Ci wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia i odtwarzania muzyki.  Poniżej trzy krótkie cytaty z testu Grzegorza:

„Dzięki rozszerzeniu serii o dodatkowy model, mamy do wyboru klawiatury obejmujące dwie, trzy, cztery i pięć oktaw i w zależności od potrzeb możemy wybrać ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał pod względem zakresu. Tak jak wcześniej, różnice między poszczególnymi przedstawicielami tej linii produktów nie ograniczają się wyłącznie do zakresu klawiatury, ale dotyczą również kontrolerów czy rozmieszczenia poszczególnych manipulatorów na panelu. We wszystkich modelach z serii Launchkey zastosowano dynamiczne klawiatury, a przypadku testowanego Launchkey 37 obejmuje ona dokładnie trzy oktawy. Chociaż to nowość jeśli chodzi o klawiatury sterujące marki Novation, to nie jest to pierwszy jej produkt wyposażony w 3-oktawową klawiaturę. Taką właśnie zastosowano w syntezatorze UltraNova, a 37 mini-klawiszy znajdziemy w modelu MiniNova.”

„Klawiatura działa bez zarzutu i pozwala zapanować nad dynamiką, oczywiście w sposób typowy dla tego typu konstrukcji i mechanizmów. Model 3-oktawowy jest nadal kompaktowy i poręczny, ale jednocześnie daje więcej swobody niż wersja z 25 klawiszami. Tak jak w pozostałych modelach także w tym mamy możliwość wyboru jednej z trzech krzywych VELOCITY, jak również wyłączenia reakcji na dynamikę gry. Do dyspozycji mamy też możliwość transpozycji – oktawowej lub półtonami. Standardowy kanał MIDI dla klawiatury to 1, ale możemy go dowolnie zmienić.”

„Od samego początku, klawiatury Launchkey oferują sekcję dynamicznych padów i nie inaczej jest w tym przypadku. W modelach trzeciej generacji odświeżono jednak tę sekcję zmieniając nie tylko 16 padów z podświetleniem RGB, ale dodatkowo dodano po ich bokach po dwa przyciski funkcyjne tej samej wielkości. Zgodnie z założeniem przyświecającym wszystkich produktom z przedrostkiem Launch, pady te służą m.in. do wyzwalania klipów przy współpracy z programem Ableton Live, ale możemy wykorzystywać je także do innych zadań. Dla padów mamy takie same możliwości zmiany krzywej VELOCITY co w przypadku klawiatury, a ponadto możemy określić dla nich typ Aftertouch (Poly / Channel) oraz próg zadziałania tej funkcji.”

Po więcej informacji i wrażeń na temat Novation Launchkey 37 MK3 zapraszamy do pełnego testu!

Więcej informacji na temat kontrolera Novation Launchkey 37 MK3 oraz innych kontrolerów z serii Launchkey znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors